Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, vatandaşların güvenliği ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla gerçekleştirilen genel asayiş uygulamasına katıldı.

Uygulama kapsamında Giresun İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı ve J. Kd. Albay Özgür Özer ile kolluk personelleri de hazır bulundu.

7 Kasım Salı günü 19.00- 22.00 saatleri arasında il genelinde gerçekleştirilen genel asayiş uygulamasında toplam 59 ekip ve 306 personel görev aldı.

Bu süre zarfında 395 işletme ve umuma açık yer ile 664 araç ve 2 bin 418 şahıs sorgulaması gerçekleştirildi. Uygulama sonucunda 22 araca toplam 56 bin 553 TL cezai işlem uygulandı.

Giresun’da “Su Verimliliği Seferberliği”  Giresun’da “Su Verimliliği Seferberliği” 

Ayrıca, il genelinde kasten yaralama suçundan araması bulunan 1 şahıs da uygulama sırasında yakalandı.

2023_453_12

Vali Serdengeçti, uygulama ile ilgili olarak “Kamu düzeninin temini ve vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için bu akşam ilimizde gerçekleştirilen huzur uygulamasında değerli hemşehrilerimize yapılan faaliyetlerin öneminden bahsederek esenlik diledik.

İlimizde bulunan yol kontrol uygulama noktalarında değerli hemşerilerimize trafik kurallarının önemini hatırlatarak dikkatli ve hayırlı yolculuklar diledik.

Lütfen seyahatlerimiz esnasında emniyet kemerimizi takalım, hız limitlerini aşmayalım.” ifadelerini kullandı.

2023_453_15

Uygulama sonrasında, Vali Serdengeçti, Batlama Cami Yanı Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği üyelerinin çay davetini memnuniyetle kabul ederek, dernek üyeleriyle samimi bir sohbet gerçekleştirdi ve çay içti.

Vali Serdengeçti, dernek ziyaretiyle ilgili olarak “Muhterem hemşehrilerimizin çay davetine icabet ederek demli bir sohbete ortak olduk.

Yüce Mevla birlik ve beraberliğimizi, muhabbet ve gönül bağımızı daim eylesin.” sözlerine yer verdi.