Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, 20 Eylül Çarşamba günü Espiye ilçesindeki köy grup yollarında birtakım incelemelerde bulundu.

Espiye Ericek Köy Grup Yolları mevkiinde incelemelerde bulunan Vali Serdengeçti'ye yetkililer tarafından yapılan çalışmaların son durumu hakkında bilgi verildi. 

Vali Serdengeçti, inceleme kapsamında MAKİŞ ve Karayolları yetkililerinden; Espiye Soğukpınar sapağı ve Ericek arası, karayolları yol yapım ağında olan grup yolu güzergâhında yapılan tüm çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı.

Vali Serdengeçti, Espiye İlçesinde İncelemelerde Bulundu Vali Serdengeçti, Espiye İlçesinde İncelemelerde Bulundu

2023_341_03

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, yüklenici firma ve kurum yetkililerine; çalışmaların devam ettiği grup yolu güzergâhındaki eksiklerin ve yapılması gerekenlerin en kısa sürede tamamlanması hususunda talimat verdi.

Vali Serdengeçti, incelemeler sonrası yaptığı paylaşımda “İlimizin her karışında ulaşım standartlarının yükseltilmesi temel hedeflerimizden. Sel tahribatının izlerini tamamen silerek kesintisiz, güvenli ve konforlu bir trafik akışı sağlamak istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

2023_341_05

İncelemeler sırasında Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Aşık, Espiye Kaymakamı Taner Tengir, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer, 2. Sınıf  Emniyet Müdürü Sırrı Akbay, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tolga Erener ve diğer yetkililer de hazır bulundu.