Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti başkanlığında, 2023/2024 Akademik Yılı Üniversitelerde Huzur ve Güveni Artırma İl Komisyonu Toplantısı, 7 Eylül Perşembe günü saat 11.00'de Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Muhammet Arışan, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma Komutan Vekili J. Albay Tuncay Akgün, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Ergün, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve Aksa Çoruh Elektrik Giresun İl Müdürü Özkan Kara ile diğer yetkililer katıldı.

Toplantıda başlıca; Giresun Üniversitesi kampüslerinde eğitim-öğretimin özgür ve güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi, öğrencilerin terör faaliyetlerinden uzak tutulması, karşıt görüşlü öğrenci grupları arasında muhtemel olayların önlenmesi, ortaya çıkabilecek çatışma ve kavgaların diğer üniversitelere sıçramadan engellenmesi ve meydana gelebilecek müessif olayların önlenebilmesi amacıyla alınacak tedbirler masaya yatırıldı.

Ayrıca, güvenlik kameralarının güncellenmesi, güvenlik personelinin eğitimi, öğrenci ve personel bilincinin artırılması, acil durum planlarının gözden geçirilmesi gibi konular ayrıntılı olarak değerlendirildi.

Bolu'da düğün konvoyunda zincirleme kaza: 2 yaralı Bolu'da düğün konvoyunda zincirleme kaza: 2 yaralı

Serdengeçti, toplantının sonunda yaptığı açıklamada, üniversite kampüslerinin sadece bilim ve eğitimle değil, aynı zamanda güvenlikle de ön plana çıkması gerektiğini belirterek, "Yüksek öğrenimde huzurlu bir akademik yıl geçirilmesi, Giresun Üniversitesi öğrencilerinin özgür bir ortamda esenlik içerisinde eğitim görmesi; barınma, ulaşım ve güvenlik sorunlarının yaşanmaması için Rektörümüzün de katılımıyla Üniversite Güvenlik Toplantısını gerçekleştirdik." dedi.

Toplantıya katılan yetkililer, üniversite güvenliğini artırmak ve gelecekteki olayları önceden önlemek için kararlılıkla çalışacaklarını dile getirdiler.

Editör: Ortak Kullanım