Vali Enver Ünlü, kısa süre önce dizinden operasyon geçiren Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

25 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarette Vali Ünlü’yü Trabzon Valisi Ustaoğlu karşıladı. Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Vali Ünlü, daha sonra Trabzon Valisi Ustaoğlu ile bir süre sohbet etti. Samimi bir ortamda gerçekleştirilen ziyarette Vali Ünlü, Trabzon Valisi Ustaoğlu’na geçmiş olsun dileklerini iletti. Akabinde Karadeniz bölgesini ilgilendiren konular hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu.

2023_23_04

Vali Ünlü, ziyaret kapsamında Trabzon Valisi Ustaoğlu’nun rehberliğinde yeniden hizmete açılan Tarihi Trabzon Vilayet Binası’nda da incelemelerde bulundu.

Yetkililer tarafından bina ile ilgili olarak; 1985 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığına devredildiği, yeniden Valilik binası olarak hizmet vermek üzere 2019 yılında Vali İsmail Ustaoğlu’nun teklifi, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun onayı ile Kültür ve Turizm Bakanlığından talep edildiği akabinde Trabzon Valiliğine tahsisinin sağlandığı ifade edildi. Ayrıca 2020 yılında Trabzon Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünce onaylanan projeler kapsamında bir buçuk yıl süren restorasyon sürecinin ardından 24.09.2022 tarihinde hizmete açıldığı bilgisi verildi.

Başkan Şenlikoğlu'ndan anlamlı ziyaret Başkan Şenlikoğlu'ndan anlamlı ziyaret

Vali Enver Ünlü, yeniden hizmete açılan Tarihi Trabzon Vilayet Binası’nın hayırlı olmasını dile getirerek Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’na göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

Trabzon Valisi Ustaoğlu da ziyaretle ilgili olarak yapmış olduğu paylaşımda "Sayın Valimiz Enver Ünlü'ye nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Ziyaret, Tarihi Trabzon Vilayet Binası önünde çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.