Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında Koordinasyon Toplantılarına devam ediliyor.

Vali Enver Ünlü başkanlığında, 10 Şubat Cuma günü gerçekleştirilen toplantıda Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedelere yapılacak yardımların koordinasyonu görüşüldü.

Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Yönetim Merkezinde, Vali Enver Ünlü başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcıları Mehmet Fikret Çavuş ve Dr. Davut Sinanoğlu ile kurum amirleri ve yetkililer katıldı.

Vali Ünlü, toplantı ile ilgili yapmış olduğu paylaşımda “Hep birlikte ayağa kalkacağız, tüm yaraları saracağız, bu zorlu süreçten daha da güçlenerek çıkacağız...

Birim amirlerimizle birlikte afet kapsamında yaptığımız çalışmaları ele aldığımız Koordinasyon Toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi. Toplantıda; öncelikle barınma sorunu olup da ilimize gelmek isteyen depremzedelerin konaklama ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerekli tespitlerin yapılması ve koordinasyonun sağlanması, İlimizden deprem bölgesine giden araç, gereç, personel, gıda, giyim ve diğer yaşam malzemelerinin yerlerine ulaşıp ulaşmadığı, Yeni ihtiyaç duyulan veya ihtiyaç kalmayan malzemeler ile araç gereçlerin neler olduğu, Deprem bölgesine ulaşım ve yol durumları gibi konular görüşüldü.

Ordu-Giresun Havalimanına Yurt Dışı seferler konuluyor Ordu-Giresun Havalimanına Yurt Dışı seferler konuluyor

2023_51_01Toplantı, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için okunan Kur'an-ı Kerim ve dualarla sona erdi.