Vali Enver Ünlü, 22 Ağustos 2020'de meydana gelen sel felaketinden etkilenen Batlama ve Aksu Vadisi bağlantılı grup yollarında yapılan çalışmaları inceledi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Ünlü, Karayolları tarafından yapımı devam Giresun-Çaldağ kara yolundaki kavşak çalışmalarını inceleyerek, Karayolları 10. Bölge Müdürü Mehmet Aşık'tan bilgi aldı.

Daha sonra selden etkilenen yollarda incelemelerde bulunan Vali Ünlü, Çamlık-Okçu grup yolu, Çamlık Köprüsü, Çaldağ köyü, Sultaniye-Çimşir grup yolu, Çaldağ-Erimez grup yolu, Dereli-Duroğlu kara yolu üzerinde bulunan Yavşan grup yolu ve köprüde çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi edindi.

20211209_2_51236140_71448485

Ünlü, kentin her karışında ulaşım standartlarının yükseltilmesinin temel hedefleri olduğunu belirterek, "Sel tahribatının izlerini tamamen silerek kesintisiz, güvenli ve konforlu bir trafik akışı sağlamak istiyoruz. İncelemelerimize devam ediyoruz. Yollarımızda devam eden imalat, bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını yakından takip ediyoruz." ifadesini kullandı. Vali Ünlü, çalışmaların devam ettiği ve çalışmalara henüz başlanılmayan güzergahlarda gerekli emniyet tedbirlerinin alınarak, uyarıcı levha ve işaretlerin yerleştirilmesi talimatı verdi.

Giresun'da kasten yaralama suçundan aranan kişi yakalandı Giresun'da kasten yaralama suçundan aranan kişi yakalandı

Kaynak: AA