Vali Enver Ünlü, İl Merkezi'nde görev yapan mahalle muhtarlarıyla bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

İdare ve Denetim Müdürlüğü organizasyonunda 22 Mart Çarşamba günü saat 11:00’de Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı’na; Vali Enver Ünlü, Vali Yardımcısı V. Nurullah Cemil Erciyas, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma Komutanı J.Kd. Albay Özgür Özer, İdare ve Denetim Müdür V. Hayriye Sağlam, ilgili kurum amirleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Kentsel Dönüşüm için ilk adımlar atıldı Kentsel Dönüşüm için ilk adımlar atıldı

Vali Ünlü başkanlığında, muhtarlarla yapılan toplantıda; Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri, metruk binalar, okulların ve okul çevrelerinin genel güvenliği, bağımlılıkla mücadele çalışmaları ile İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü 2023 yılı hizmet içi eğitim hususları başta olmak üzere çeşitli konular değerlendirildi.

56-8

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından “Seçim Güvenliği Tedbirleri” konulu sunum ile gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Mahalle Muhtarları tarafından kendisine aktarılan sorun ve taleplerin takipçisi olacağını belirten Vali Ünlü, ilgili birim amirlerine de bu yönde talimatlar verdi.

Muhtarların talep ve önerilerinin akabinde yapılan genel değerlendirme ile toplantı sona erdi.

Vali Ünlü, toplantı sonrası “Değerli mahalle muhtarlarımızla bir araya gelerek mahallelerimizin genel durumunu ele aldık; seçim güvenliği, hizmet içi eğitim ve diğer konuları da kapsayan Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantımızı gerçekleştirdik.” paylaşımında bulundu.