Vali Enver Ünlü, bir dizi program ve temasta bulunmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti.

Vali Ünlü, ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde Türkiye'nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür'ü ziyaret etti. Başkonsolosluk makamında gerçekleşen görüşmede Başkonsolos Özgür tarafından Vali Ünlü’ye Konsolosluğun çalışmaları hakkında bilgi verildi. Akabinde ikili TÜRKEVİ önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkonsolosluktan yapılan paylaşımda “Türk Amerikan Giresunlu İşadamları Asamblesi tarafından Eğitime Destek amacıyla yarın New Jersey'de düzenlenecek etkinliğe katılmak için ABD'de bulunan Giresun Valimiz Sayın Enver Ünlü'ye Başkonsolosluğumuzu ziyareti için teşekkür ederiz." denildi.

2023_16_02Vali Ünlü ise ziyaretle ilgili olarak “Türk Amerikan Giresunlu İşadamları Asamblesi tarafından eğitime destek amacıyla düzenlenen etkinliğe katılmak üzere geldiğimiz ABD'de New York Başkonsolosumuz Reyhan Öztürk'ü ziyaret ettik. Nazik ev sahipliği için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kışın sahipsiz hayvanlar için köye mama taşıyor Kışın sahipsiz hayvanlar için köye mama taşıyor

Vali Ünlü, temasları kapsamında 16 Ocak Pazartesi günü Amerika’da bulunan Giresunlu iş adamlarını bir araya getirmek ve iş birliği sağlamak amacıyla kurulan Türk Amerikan Giresunlu İşadamları Asamblesince, eğitime destek amacıyla New Jersey'de düzenlenen programa katıldı.

Gerçekleştirilen programa; İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu ve New York Başkonsolosu Reyhan Özgür ile davetliler katıldı.

2023_16_04Vali Ünlü, programla ilgili olarak “65. Hükûmet Başbakan Yardımcımız Sn. Nurettin Canikli ve Giresun Belediye Başkanımız Sn. Av. Aytekin Şenlikoğlu ile birlikte Türk Amerikan Giresunlu İşadamları Asamblesi tarafından eğitime destek amacıyla düzenlenen programa katıldık.

Bu vesile ile gurbeti sılaya çeviren hayırsever hemşehrilerimize bu anlamlı program için teşekkür ediyor, öğrencilerimize ve istikbalimize hayırlı olmasını diliyorum.” sözlerine yer verdi.