Giresun İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesince üniversite öğrencilerine yönelik iftar programı düzenlendi.

İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.   

İftar programına katılan gençlere hitap eden Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan, “Müftülük olarak vatandaşlarımızı kucaklayacak şekilde farklı kesimlere yönelik düzenlediğimiz iftar programları çerçevesinde bir aradayız. Teşriflerinizden dolayı siz değerli kardeşlerime şahsım ve kurumum adına teşekkür ederim. Malumunuz iki yıldır pandemi nedeniyle birbirimizden uzak kaldık. Uzun bir aradan sonra böyle bir sofrada buluşma imkanı bulduk. Bizi sizlerle buluşturan Rabbimize hamdolsun. Ramazan ayı rahmettir, berekettir, huzurdur, paylaşmaktır, güzelliktir. Ramazan kendimizle buluştuğumuz, değerlerimizle buluştuğumuz bir aydır. Gençlik ise heyecandır, sevdadır, aşktır. Gençlik umuttur, gelecektir.” dedi.   

Müftü Topcan, "Daha çok çalışmalıyız" Müftü Topcan, "Daha çok çalışmalıyız"

Dünyanın birçok yerinde savaşlar ve iç çatışmalardan dolayı acılar yaşandığını dile getiren İl Müftüsü Topcan, sözlerini şöyle tamamladı: “ifade edeyim ki bu Ramazan’da dünyanın birçok yerinde ne yazık ki savaş ve gözyaşı var. Ülkemizin olduğu kadar dünyamızın huzura, hoşgörüye, sevgiye ve merhamete ihtiyacı var.  Olup bitenlere rağmen umutlarınızı tüketmeyin, heyecanınızı yitirmeyin. Ülkemizin geleceği için bu çok önemli. Unutmayın milletimiz sizlerle güçlüdür. İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğümüz tarafından siz değerli gençlerimize yönelik etkinlik ve manevi danışmanlık hizmetlerimiz hız kesmeden devam edecektir. Bizlerden ayrılmayın, takibimizde olun.” dedi.

İftar programına İl Müftüsü Ramazan Topcan, İl Müftülüğü gençlik koordinatörleri ve Giresun Üniversitesinde eğitim gören öğrenciler katıldı.  

4 (2)