Piraziz Belediye Başkanı Mahmut Esat Ayyıldız, Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldu Piraziz Belediye Başkanı Mahmut Esat Ayyıldız, Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldu

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) tarafından 2014 yılından bu yana düzenlenen, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ile bilim insanlarını buluşturan Bilim Söyleşileri, öğrenciler arasında bilim iletişimini artırmayı, toplumda bilim farkındalığını ve bilim okuryazarlığını geliştirmeyi ve toplum ile bilim dünyası arasındaki iletişimi kuvvetlendirmeyi amaçlamaktadır.

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ”2 Ekim 2023 - 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilmesine karar verilen Bilim Söyleşilerinde mevcut başvurular değerlendirmeye alınmış ve Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 44 okul, 18 Üniversite 44 Akademisyenle 44 konu üzerine söyleşi gerçekleştirmeye hak kazanmıştır. Hedef 10.000 öğretmen ve öğrenciyi bu buluşmalardan faydalandırmaktır. Dijital Dönüşümden Siber Güvenliğe, Küresel Isınmadan Yapay Zekaya, Dil ve Edebiyattan Ekolojik Dengeye pek çok konuda akademisyenlerimiz, geleceğin bilim insanları olan öğrencilerimizle söyleşiler gerçekleştirecek, Türkiye Yüzyılında ülkemizin aydınlık geleceği için bilim konuşulacaktır. Emeği geçen okullarımızı tebrik eder, tüm akademisyen, öğretmen, öğrenci ve yöneticilerimize başarılar dileriz. İfadelerinde bulundu.

Editör: Ömer Mustafa Yılmaz