Sokak Basketbolu Coşkusu Başlıyor! Sokak Basketbolu Coşkusu Başlıyor!

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, 29 Ekim 1934 yılında eğitim öğretime açılan, Cumhuriyet tarihinin ilk köy okullarından ve Doğu Karadeniz Bölgesine özgü tip yapının son temsilcisi olan ata yadigârı Akçalı (Akyoma) İlkokulunda sona gelinen restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Uzun zamandır kapalı vaziyette olan okulun, kültürel değer olarak yaşatılması amacıyla Giresun Valiliği, Akçalı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliğinde restorasyon çalışmaları başlatılmıştı.

Tosunoğlu da ziyaretinde Akçalı İlkokulunda sona gelinen restorasyon çalışmaları ve sonrasında planlanan faaliyetler hakkında dernek yetkililerinden bilgiler alarak istişarelerde bulundu.

Tosunoğlu, yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmesinde; Devlet millet işbirliğiyle yapılan okulların son örneği olan okulun Valiliğimizin destekleriyle restore edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek çalışmalarda emeği ve katkısı bulunan köy halkına ve dernek çalışanlarına da teşekkür etti. Çalışmaların tamamlanmasını takiben Müdürlük olarak açacağımız halk eğitimi kursları ile uzun yıllar eğitim yuvası olan okulumuzda, yapılış amacına uygun hizmetler verileceğini ifade etti.

Editör: Ortak Kullanım