Giresun'da deniz ve sahil temizliği yapıldı Giresun'da deniz ve sahil temizliği yapıldı

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) İl Koordinasyon Kurulu 2023 yılı toplantıHalk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ünal Özek başkanlığında gerçekleşti.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Bekir Bulut, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Ersin Karadeniz, TRSM Sorumlu Hekimi Dr. Öğr. Üyesi Fatma Gül Helvacı Çelik ile üye kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla 13 Nisan 2023 Perşembe günü saat 13:30'da TRSM Giresun İl sAĞLIK Müdürlüğü'nün Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda TRSM sorumlu hekimi Fatma Gül Helvacı Çelik tarafından Toplum Temelli Ruh Sağlığı Modeli, TRSM Faaliyetleri ve İşleyişi ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Ayrıca ilgili kurum ve kuruluşlara Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin çalışmaları anlatılarak 2023 yılı için yapılacak faaliyetler hakkında işbirliği ve planlama yapıldı.

9bc27c7f-959a-4b80-b5d8-f5b0eb04ad5e

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Toplum Sağlığı Merkezi; ağır ruhsal hastalığı (şizofreni vb. psikotik bozukluklar, şizoaffektif bozukluk ve bipolar duygulanım bozuklukları) olan kişilere pisikososyal destek hizmetlerinin verildiği, sosyal rehabilitasyonlarının ve kişilerin topluma adaptasyonun sağladığı sağlık kuruluşudur.