Giresun Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, plajlar bölgesinde faaliyet gösteren tesise zarar veren kişiler tespit edilerek, haklarında gerekli hukuki işlemlerin başlatıldığı bildirildi.

Kısa zaman önce tesiste bulunan ahşapların kırılıp yakılmasının ardından, şimdi de aynı bölgede ki çöp kutuları, ahşap yapılar ve lavabolara zarar verildi.

'Giresun'da Ramazan bir başka güzel yaşanacak' 'Giresun'da Ramazan bir başka güzel yaşanacak'

Konu hakkında belediye tarafından yapılan açıklamada vatandaşlar duyarlılığa davet edilerek şunlar kaydedildi:

“Sahilimizi ve Plajlarımızı modern bir görünüme kavuşturmanın yanı sıra aynı zamanda temiz olmasını çok önemsiyoruz.

Siz kıymetli hemşehrilerimizin hizmetine sunduğumuz plajlar bölgemize 3 gün önce yerleştirdiğimiz çöp kutuları ve diğer kamu mallarına zarar veren birkaç kişinin, bu hizmetlerden maalesef rahatsız olduklarını gözlemlemekteyiz. Yaşanan bu hadisede şahısların kimliğini görüntülerle tespit ederek, haklarında gerekli hukuki işlemlerin başlatıldığını da bildiriyoruz.  

Art niyetli olarak kamu malına zarar veren şahısların, yapılan güzel hizmetleri kırıp dökmekten artık vazgeçmelerini temenni ediyoruz. Lütfen duyarlı olalım. Bu şehir hepimizin. Vatandaşlarımız da rahat olsunlar. Giresun Belediyesi olarak şehrimizin her bir köşesine hizmet etmeye durmadan devam edeceğiz.”