Tüm meclis üyelerinin eksiksiz katılımı ile yapılan Meclis toplantısında gündem maddeleri görüşülürken, tüm gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi. Başkan Sıbıç, Kayseri’de Meydana Gelen Olaylar ve Suriye’de Bayrağımıza Yapılan Saldırıları Kınadı Temmuz ayı Meclis toplantısını ilçemize hayırlı olması temennisiyle açan Belediye Başkanı Sıbıç, geçtiğimiz günlerde Kayseri’de meydana gelen olaylar ve akabinde Suriye’de bayrağımıza yapılan saldırıları kınayarak bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu. Tüm gündem maddeleri oybirliği ile kabul edildi. Ek gündem maddeleri ile toplam 26 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda tüm maddeler CHP’li ve AK Partili tüm meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edilirken, komisyon maddeleri ise yine oybirliği ile ilgili komisyonlara havale edildi.

BULPER Şirketinin devri kabul edildi

Meclis Toplantısının öne çıkan maddelerinden Gündemin 8. Maddesinde görüşülen BULPER İNŞ. SAN.ve TİC. LTD ŞTİ’nin hisselerinin tamamının ve borçsuz olarak 50 bin TL sermayeyle ve Bulancak Belediyesine hibe yoluyla devri oybirliği ile kabul edildi. Yeni şirkete 01.01.2024 tarihinden itibaren işe alınan personellerin geçirilmesi de karara eklenerek kabul edildi. Tarihi Kentler Birliği ve Sağlıklı Kentler Birliklerine Üyelik Başvuruları Kabul Edildi. Yine meclis gündem maddelerinden Tarihi Kentler Birliği ve Sağlıklı Kentler Birliklerine Üyelik Başvuruları görüşülerek, Tarihi Kentler Birliği asil üyeliğine Bülent Dağlı, Yedek Üyeliğine Tayfun Özgen, Sağlıklı Kentler Birliği Asil Üyeliğine Fatih Alparslan, Yedek Üyeliğine Öner Yüksel seçildiler.

Ezeltere Suyu Kamulaştırma İşbirliği Kararı Kabul Edildi

Ezeltere Suyu Projesi İsale hattında Hacet köyünde bulunan 10 dönüm yerin kamulaştırılması için İl Özel İdaresiyle işbirliği yapılması kararı da oybirliği ile kabul edildi.

Pazaryerinde bulunan binanın Üniversiteye tahsisi kabul edildi

Giresun Üniversitesi tarafından, Belediyemize ait Pazarsuyu’nda bulunan Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Binası’nın iadesi ve yerine Pazaryerinde bulunan daha önce Diş Hekimliği Fakültesi binası olarak yapılan binanın 24 yıllığına tahsisi isteği yapılan oylama ile oybirliği ile kabul edildi. 
Tüm gündem maddelerinin görüşülmesiyle tamamlanan meclis toplantısı sona ererken, yeni meclis toplantısının 1 Ağustos 2024 Perşembe günü saat 14.00’de toplanması karara bağlandı.

Giresunsporlu Oyuncu Yetiştirme Bedeli ile Serbest Kaldı Giresunsporlu Oyuncu Yetiştirme Bedeli ile Serbest Kaldı

Ek Açıklama 2024 07 02 225510

Editör: Ayaz Bekdemir