Giresun İl Müftülüğü koordinesinde Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Giresun Kadın Kolları Şubesi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılışta konuşan Vali Yardımcısı Muhammet Çiftçi ve Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği geçenlere teşekkür etti.

086c1de0-a3eb-44dd-ae8b-035e806adfdb_750x422

Aytekin Şenlikoğlu, Cumhuriyet mahallesinde sorun ve talepleri dinledi Aytekin Şenlikoğlu, Cumhuriyet mahallesinde sorun ve talepleri dinledi

Programın açış konuşmasını yapan İl Müftü Ramazan Topcan, “Kardeşlerim! Biraz önce hocalarımız; ‘Bizleri de af eyle Allah’ım’ şeklinde bir ilahi dizesi ile dualarda bulundular. Rabbim şahit olsun bütün çalışmalarımız hep bunun içindir. Sonumuzu hayırlı kılmak içindir.  Mevla’mız kulum desin diyedir. Mavi vatanda değil dünya sathında sevgi ve huzur olsun içindir.

Kardeşlerim! Bugün burada hep birlikte açılışına şahit olduğumuz bu mütevazı hizmet birimimiz, öyle inanıyorum ki büyük hizmetler ifa edecektir. Çalışmalarımıza öncü olan kadın kollarımızın başkan ve gönüllülerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Kardeşlerim! Diyanet İşleri Başkanlığımız bugün kendisi ile yarışır oldu. İlmi çalışmalar, ahlaki çalışmalar, Cami içi faaliyetler derken şimdi de partner kuruluşumuz Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında yürüttüğü sosyal ve insani yardımlarla da göz dolduruyor. Bu vesile Yüce Rabbime bir kere daha hamdediyorum. Bu vesile açılışımızı onurlandıran Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, STK gönüllülerine ve siz değerli kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından İl Müftü Topcan’ın yaptığı dua ile TDV Kadın Kolları Şubesi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Şubede incelemelerde bulunan Vali Yardımcısı Muhammet Çiftçi ve Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, İl Müftü Ramazan Topcan’dan projeler ve hizmetler hakkında bilgi aldı.

Açılışa, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun eşi Meryem Şenlikoğlu, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, din görevlileri, TDV gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.