İl Müftülüğünce, kente mevsimlik tarım işçisi olarak gelen ailelerin çocuklarına yönelik etkinlik düzenlendi.

Altyapı güçlendirme çalışmaları sürüyor Altyapı güçlendirme çalışmaları sürüyor

Giresun’a, Doğu ve Güneydoğu'dan her yıl fındık toplamak için gelen mevsimlik tarım işçilerinin çocukları sosyal etkinliğe katıldı.

"Fındık Tarımında Çocuk İşçiliğinin Sonlandırılması Projesi" kapsamında, kente gelen mevsimlik tarım işçilerinin çocukları için Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu bahçesinde program organize edildi.

1 (26)

İl Müftülüğü İl Göç Koordinatörlüğü ve TDV Kadın Kolları Giresun Şubesi koordinesinde gerçekleştirilen programa katılan çocuklar oyun ve aktivitelerle moral buldu.

İl Müftüsü Ramazan Topcan ailelerin Giresun’da kaldığı süre içerisinde çocuklarının eğitim ve sosyal alandaki eksikliklerini telafi etmenin gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

Çocuklarla bir araya gelen İl Müftüsü Topcan, “Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının yeri bahçeler değil, eğitim ve oyun alanlarıdır. Bu noktada çocuklara her türlü imkanı sunma yükümlülüğümüzü yerine getirmek için çalışıyoruz.

Bizim amacımız çocuklar nereye giderse gitsin onları gittikleri yerdeki örgün veya yaygın eğitim kurumlarına yönlendirerek, tarlaya değil okula gitmelerini sağlamaktır. Gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde çocuklara değerler eğitimi verip, sportif ve kültürel faaliyetlere katılımını sağlıyoruz.

3 (11)

Muhterem Diyanet İşleri Başkanımızın talimatları ve Sayın Valimizin riyasetlerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Programında sonunda çocuklara ikramda bulunuldu.