Giresun Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın taksi ücretlerine yaptığı zamlar hem vatandaşlar hem de bazı taksiciler tarafından tepkiyle karşılandı.

Sema Ünlü, Şehit Ailelerini ziyaret etti Sema Ünlü, Şehit Ailelerini ziyaret etti

Yapılan zamlardan sonra taksimetre açılış ücreti 17 TL'ye, kilometre başına ücretlendirme ise 7 TL'ye yükselmiş oldu. Ayrıca kısa mesafe için en düşük taksi ücreti ise 25 TL olarak belirlendi.

Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Giresun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İbrahim Çeltik, akaryakıt ve araç bakım maliyetlerinin yükselmesi sonucu istemeden de olsa taksi ücretlerinde artışa gitmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Oda Başkanı İbrahim Çeltik, hem taksici esnafının hem de vatandaşın çıkarlarını gözeterek adım atmaya çalıştıklarını söyledi.

Başkan Çeltik, Giresun Valiliği ile birlikte alınan ve yazılı olmayan karar gereği; vatandaşların mağduriyetini azaltmak adına taksimetrede oluşan ücret üzerinden taksicilerin %25 indirim uygulayabileceklerini söyledi. Uygulanan bu indirimle taksimetreye yansıyan 100 TL'lik ücret, %25 indirimle 75 TL olacak. 

Çevre illerdeki taksimetre ücretlendirmeleri aşağıdaki gibidir;

2022-02-28_13-26-05 

giresun taksimetre ücret