Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Su Altı ve Su Üstü Arama Kurtarma ekibi deniz sezonunda başarılı çalışmalara imza attı ve faaliyetlerini sonlandırdı.

20 Haziran - 20 Eylül arasında plajlarda vatandaşların can güvenliği için gerekli tedbirleri alan ve yaşanabilecek vakalara karşı hazır kıta bekleyen  cankurtaran ekibi toplamda 15 vakaya müdahale ederken, bu müdahalelerin hiçbirinin can kaybıyla sonuçlanmaması sevindirdi.

3 (14)

Cankurtaran ekipleri merkez sahillerinde 7 vakaya müdahale ederken Su Altı ve Su Üstü Arama Kurtarma ekipleri ise Giresun sınırları içerisinde 8 vakaya müdahale gerçekleştirdi.

2 (18)

'Daha temiz bir Giresun için' 'Daha temiz bir Giresun için'

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, bu yaz da ekiplerin özveriyle çalıştığını söyleyerek: ''Vatandaşlarımızın güvenliği için sahillerimizde görevli arkadaşlarımız önce aldıkları ilkyardım bilgisi ile teorik ve pratik eğitim sonrası görevlerine başlıyorlar. Sahillerimizde durmaksızın güvenlik önlemleri alarak özveriyle çalışıyorlar. Ekiplerimiz bu yıl yaşanan 15 boğulma vakasında can kurtardı. Her yıl sahillerimizde güvenlik önlemlerimizi artırarak, ekibimizi hem teknik hem pratik anlamda geliştirmeyi sürdüreceğiz. Bu sezon görevlerini tamamlayan arkadaşlarımıza özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum'' dedi.