AGD Giresun Şubesi, İHH Giresun Şubesi, Ensar Vakfı Giresun Şubesi, İlim Yayma Cemiyeti Giresun Şubesi tarafından Filistin’e destek amacıyla ortak basın açıklaması yapıldı.     

Hacı Miktat Camii bahçesinde cuma namazı akabinde toplanan dernek mensupları ve vatandaşlar Hamas’ın Filistin'de başlatmış olduğu “Aksa Tufanı” harekatına ve Filistin halkına destek verdi.

IMG_20231013_135338_765

Giresun'da denize giren genç boğuldu Giresun'da denize giren genç boğuldu

Gıyabi cenaze namazının ardından alanı dolduran vatandaşlara hitaben basın açıklaması gerçekleştiren AGD Giresun Şube Başkanı Tahir Karabiber şöyle konuştu: “Bunca zamandır bu meydanlarda İsrail’in zulümlerini tel’in için toplandık, zalimlere karşı nefretimizi naykırdık. Kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissederek duaya durduk, kıyama kalktık. Fakat bugün başka! İşte bugün büyük bir sevinçle, Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden yolda elde edilen bu büyük başarıyı kutlamak, Filsitinli kardeşlerimizle ve mücahitlerle omuz omuza olduğumuzu haykırmak için buradayız.” 

Siyonist İsrail’in aşılmaz denilen, girilemez denilen, yıkılamaz denilen savunma sistemlerinin Filistinli mücahitler tarafından parçalandığını vurgulayan Tahir Karabiber “Merhum Erbakan Hocamızın “İsrail ancak güçten anlar” ifadelerini hakkıyla anladığımız bir günü yaşıyoruz.” dedi.

İsrail’in bir yandan tüm dünyanın gözü önünde katliamlarına, saldırılarına, işgale ve apaçık zulümlerine devam ederken, diğer yandan İslam ülkeleriyle normalleşme adımları attığına dikkat çeken Başkan Karabiber “Normalleşme görüşmeleri bizi vebale ortak yapmaktadır, bunu kabul etmemiz mümkün değildir” diye konuştu.

Program, basın açıklamasının akabinde Filistin mücadelesinin başarıya ulaşması için il müftüsünün yaptığı dua ile nihayete erdi.

Editör: Ortak Kullanım