Türkiye Satranç Federasyonu tarafından geleneksel hale getirilen, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Satranç İl Temsilciliğinin koordinasyonunda bu yıl 8'incisi düzenlenen  “ Sokakta Satranç Var “  etkinliği parklara, meydanlara taşındı.

18 Eylül 2022 Pazar günü Atatürk Meydanında düzenlenen etkinliğe, Şube Müdürü Ali DODUR, Spor Şube Şefi Neriman KILIÇ, Satranç İl Temsilcisi Ebru KAPLAN, satranç hakemleri, veliler ve sporcular katıldı. Derece elde eden sporculara madalya takdim edildi.

Şube Müdürü Ali Dodur;  “ Satranç sporu, öğrencilerin öğrenme ve yaratıcılık becerilerine katkı sağlamakla beraber sadece salonlarda, kapalı mekânlarda oynanan bir spor değildir. Her yıl bu etkinlikte de gösterdiğimiz gibi, satrancı her yerde her koşulda oynayabilirsiniz. Mücadelenin yeri, zamanı önemli değil. Satranç sporu yaparken herhangi bir engelinizin de önemi yok. İşte tam da bu sebeple, her yıl daha büyük bir coşku ile katılımcı sayımız artıyor ve keyifle spor yapıyoruz. Başta Satranç İl Temsilcimiz Ebru Kaplan olmak üzere etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Katılım sağlayan ve derece elde eden sporcularımızı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Sıralama şu şekilde

1.Deha Deniz ESEN

2.Taha TAŞTAN

3.Olcay ESEN

4.Çağdaş DENKTAŞ

Belediye'den ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek Belediye'den ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek

5.Onur CİN

En Küçük Sporcu: Mustafa Çağlar PEKDEMİR

En Büyük Sporcu: Mustafa KARATAŞ