Ülkemizde Sinop’a kurulması planlanan Nükleer Santralin ÇED Olumlu Raporunun iptali için Samsun 3.İdare Mahkemesinde görülen davaya Baromuzu temsilen Baro Başkanımız Av. Soner Karademir katıldı.

TBB Başkanımız Av.Erinç Sağkan, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av.Hicran Kandemir, Samsun Baro Başkanı Av.Pınar Gürsel Yıldıran, Sinop Baro Başkanı Av.Funda Öztürk Altuntaş, Sinop milletvekili Barış Karadeniz, Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Samsun Atakum Belediye Başkanı Av.Cemil Deveci, meslektaşlarımız ve vatandaşlarımızın katıldığı duruşmada verilen karar yazılı olarak bildirilecek.

2-3

Giresun’da En Fazla Göç Veren Bölgenin Kalkınması İçin Osb Yatırımı Kaçınılmazdır Giresun’da En Fazla Göç Veren Bölgenin Kalkınması İçin Osb Yatırımı Kaçınılmazdır

Giresun Barosu Yönetim Kurulu, ''Bir kez daha çevre katliamına neden olan; sağlıklı yaşam hakkımızı, sağlığımızı, geleceğimizi tehdit eden bu ve benzeri santrallere karşı mücadeleye devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız'' dedi.