Giresun' da gece geç saatlerde etkili olan şiddetli yağış sonrası Giresun Belediyesi’ne bağlı ekipler hemen sahaya inerek, bazı müdahalelerde bulundu.

Yağış esnasında sıkıntı yaşanan bölgelerde Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri koordineli bir şekilde tıkanan mazgalları anında açarken, yağış sonrası mahalle, cadde ve sokaklardaki kötü görüntüyü de kaldırmak için yoğun çaba sarf etti.

8-3

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada, belediye ekiplerinin yağışın başladığı ilk andan itibaren sahada olduğunu belirterek, şiddetli yağış nedeniyle vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. 

1 (17)-1

Ramazan Topcan, "Vaaz ve İrşat faaliyetlerimize yoğunlaşalım" Ramazan Topcan, "Vaaz ve İrşat faaliyetlerimize yoğunlaşalım"

Belediye olarak meteorolojik uyarıları dikkate aldıklarını ve bu noktada teyakkuzda olduklarının altını çizen Şenlikoğlu, “Şu ana kadar bize yansıyan olumsuz bir durum yok. Şehrimizde bazı yerlerde su birikintileri oluştu, bunları giderdik. Yoğun yağış ile birlikte tıkanan mazgalları ekiplerimiz anında müdahale ederek açtı. Vatandaşlarımızın daha dikkatli ve tedbirli olmalarını istiyoruz. Belediye olarak olası durumlar için tedbirlerimizi aldık. İnşallah herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmayız. Her zaman vatandaşlarımızın yanındayız.” diye konuştu.