Her yaştan insanın spor yaparak sağlıklı kalabilmesi, yeni bireylerin spora kazandırılması ve spora ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun geliştirilmesi, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halka tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, ülkemizde topyekün spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amacıyla, Amatör Spor Haftası kutlama etkinlikleri ve 2023-2024 eğitim öğretim yılı okul sporları açılış seremonisi 11 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 14.00’ te 19 Eylül Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Spora emeği ve hizmeti geçmiş, ebediyete intikal etmiş büyükler ve şehitler adına saygı duruşu akabinde İstiklal Marşının okunmasının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü V. Muzaffer Ergün tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar gerçekleştirildi.

387792931_708322731332135_3902359123527096977_n

Başkan Yanık maçlara ilgi göstermeye davet etti Başkan Yanık maçlara ilgi göstermeye davet etti

19 Eylül Spor Salonunda düzenlenen programa Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Belediye Başkan V. Salih Özdemir, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü V. Muzaffer Ergün, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Mustafa Modaoğlu, A.S.K.F. Başkanı Sinan Işık,  Amatör Spor Kulüp Temsilcileri, çok sayıda davetli, öğrenciler ve sporcular katıldı.

Teşekkür Plaketleri; Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Belediye Başkan V. Salih Özdemir, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü V. Muzaffer Ergün, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve A.S.K.F. Başkanı Sinan Işık tarafından takdim edildi.

Program, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları gösterisi, çeşitli branşlarda spor etkinlikleri, 2023 yılı Sporun EN’ leri Ödül Töreni ve temsili malzeme dağıtım töreni ile son buldu.