Vali Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü, bakım ve koruma altında kalan çocuklarımızın hazırlamış olduğu “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı”na katıldı.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve Millî Mücadele kahramanlarımızı anmak, çocuklarımıza “Millî Mücadele Ruhunu” yakından tanıtmak ve bu bilinci kazandırmak amacı ile Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünce 20.03.2023 tarihinde saat 17.00’de gerçekleştirilen programa; Sema Ünlü, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım’ın eşi Sıdıka Yıldırım, Vali Yardımcısı Davut Sinanoğlu’nun eşi Nurten Sinanoğlu, Vali Yardımcısı Muhammed Çiftci’nin eşi Safiye Çiftci, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer’in eşi Elif Özgür ile yetkililer ve misafirler katıldı.

Kentsel Dönüşüm için ilk adımlar atıldı Kentsel Dönüşüm için ilk adımlar atıldı

İstiklal Marşı’mızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabulünün 102.yıl dönümü münasebetiyle bakım ve koruma altında kalan 33 çocuğumuzun hazırlamış olduğu program; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.

Akabinde sinevizyon gösterisi, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması, şiir dinletisi, “İstiklal Marşı’nın Kabulü” isimli gösterinin sergilenmesi, türkü dinletisi ve “İstiklal Marşı Nedir?” konulu etkinliğinin gerçekleştirilmesi ile devam etti.2023_90_08Son olarak Sema Ünlü ve beraberindeki heyet, çocuklarımızın emeği ile hazırlamış olduğu resim sergisini gezdi. Program sonrası çocuklarla yakından ilgilenen Sema Ünlü, çocuklarla pasta keserek onların mutluluğuna ortak oldu.