Fındık taban fiyatı ile ilgili AKP hükümetine tepki gösteren Saadet Partisi Giresun İl Başkanı Abdulkadir Bektaş, “Giresun’da %64 oy alan Cumhurbaşkanı bu milletin fındığına 84,0 TL’yi layık görmüştür. 84,0 tl. 2,85 euro yapıyor. İspanya’da fındığa 7 euro (210 tl.), İtalya’da ise 8 euro (240 tl.) verdiler.

CHP'li Şenyürek'ten Bayraktar'a Sert Tepki! CHP'li Şenyürek'ten Bayraktar'a Sert Tepki!

Şimdi bu 84,0 tl ile üretici hasat sonrası, araba alsın, düğün yapsın, ev alsın alabilir mi? Bu fiyatla üretici seneye bahçeye giremez.” ifadelerinde bulundu.

Bektaş, geçtiğimiz hafta Tarım Bakanı İbrahim Yumaklı’nın Ordu ve Giresun’a geldiğini belirterek sözlerine şu şekil devam etti; 

“Bakan baktı, milletvekilleri de bakanı izledi. Bakan bey en son AKP il başkanlığını ziyaret etti. Herşey güllük gülistanlık, Ankara’ya geri döndü.

Bizim yöneticilerimiz ise fındığın yerli araba TOOG’un üzerine koyarak değer bulacağını zannediyorlar. Fındık, ancak satıldıktan sonra TOGG arabası alabiliyorsan değer bulur, TOK kalabiliyorsan değer bulur.” 

Bektaş, her sene fındık ile alakalı aynı açıklamalar yaptıklarını söyleyerek “Fındık ile alakalı görüyoruz ki AKP sınıfta kalmış. Şimdi söz AKP’ye oy veren seçmenlerimizin. Değerli seçmenler artık burada yük sizin omuzlarınızda. Milletvekillerine ve ve sizden oy isteyen AKP yöneticilerine gidin söyleyin, biz oyumuzu verdik, bunun hakkı bu muydu diye hesap sorun.” dedi.

Editör: Ortak Kullanım