İl Müftüsü Ramazan Topcan, Doğankent İlçesinde depremden etkilenen aileler başta olmak üzere esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi, şehit kabirlerini ziyaret ederek dua ve niyazda bulundu.

İl Müftüsü Ramazan Topcan, İlçe ziyaretleri kapsamında Doğankent İlçesinde bir dizi temasta bulundu.

İl Müftüsü Ramazan Topcan, Doğankent İlçesinde gerçekleştirdiği ziyaret programı kapsamında ilk olarak Merkez Camii’nde Öğle namazında cemaatle buluştu. Namaz sonrası vaaz veren İl Müftüsü; “Kardeşlerim! Rabbim kabul buyursun. Ramazan’larınızı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Manevi duyguların yoğun bir şekilde yaşandığı on bir ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerif ayına kavuştuk. Ramazan-ı Şerif ayı, dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşlik duygularının pekiştirildiği günlerdir. Efendimiz’in (a.s.) ifadeleri ile; ‘Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluştur. Böylesine feyizli, bereketli bir aya kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bahşeden Rabbimize hamdolsun.” dedi.

topcan

Giresun'da dere yatağına hafriyat döken kişiye para cezası Giresun'da dere yatağına hafriyat döken kişiye para cezası

İl Müftüsü Ramazan Topcan, İlçe Müftü Vekili Hüseyin Oral’dan ilçede yürütülen hizmetler hakkında bilgi aldı. Daha sonra İlçede esnaf ziyaretleri yapan İl Müftüsü, esnafın Ramazan’larını tebrik ederek hayırlı işler dualarında bulundu. İlçede ikamet eden depremzedelere de ziyarette bulunan İl Müftüsü; “Hoşgeldiniz. Kardeşlerim! yıkılan evlerimizdir. Kaybettiğimiz canlarımıza şu mübarek Ramazan Ayında rahmet diliyorum. Makamları Cennetler olsun. Yaralı kardeşlerimize şifalar diliyorum. Bütün milletimize sabır diliyorum.Rabbim bir daha göstermesin. Şunu unutmayalım ki hiçbir afet ve felaket, milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun önüne geçemez. Depremde zarar gören siz değerli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek bugün ensar olarak bizim görevimizdir. Buralarda huzur içerisinde olun. Sıkıntınız sıkıntımızdır. Devlet-millet olarak yaraları sarmak için seferber oldu hamdolsun. Mevla’mız devletimize, milletimize zeval vermesin.” dedi.

topcn

İl Müftüsü Topcan, son olarak Kozköy Köyünde bulanan şehitleri de ziyaret ederek Kur’an-ı Kerim okuyarak dua etti.