Karadeniz Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hikmet Öksüz, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle Giresun Üniversitesi'nde bir konferans verdi.

Üniversitesitenin Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleştirilen "100.yılında Atatürk ve Cumhuriyet" konulu konferansa Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti de katıldı.

_fmg_1145-1843

Ziyarette duygusal anlar Ziyarette duygusal anlar

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can ile birlikte Vali Yardımcıları Mehmet Fikret Çavuş ve Davut Sinanoğlu'nun da hazır bulunduğu konferansta; dinleyiciler  arasında ilimizin diğer üst düzey protokol üyeleri, Üniversitenin öğretim elemanları ve öğrencilerinin yanı sıra askeri personel ve bir çok sivil vatandaş da hazır bulundular.

Prof. Dr. Hikmet Öksüz, konuşmasında, Cumhuriyetin diğer kurucularının Atatürk ile birlikte yaptıkları çalışmalar ve gösterdikleri fedakarlıklar hakkında bilgi vererek, Türkiye Cumhuriyeti için belirlenen anayasal ilkelere neden ihtiyaç duyulduğu konusunda detaylı açıklamalarda bulundu.

_fmg_1162-6466

Konferansın bitiminde Vali Serdengeçti ve Rektör Can, Prof. Dr. Öksüz'e teşekkür plaketi vererek, hatıra fotoğrafı çektirdiler.
 

Editör: Ortak Kullanım