Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından hizmete alınan karekod uygulaması Giresun genelinde faaliyet gösteren özel öğretim kurumları tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında Milli Eğitim bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren özel öğretim kurumlarına kayıt yaptırmak isteyenler, kayıt yaptıracakları kurumda kolayca görülebilecek bir yerde bulunan kare kodu cep telefonundan okutarak, özel kurumun bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösterip göstermediğini tespit edebilecektir.

Bu kapsamda; Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından, izinsiz faaliyet gösteren yerlerin bildirimi için internet üzerinde bir ihbar linki oluşturulmuştur.

Giresun Üniversitesi en iyi 2 bin Üniversite arasına girdi Giresun Üniversitesi en iyi 2 bin Üniversite arasına girdi

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu konu ile ilgili değerlendirmesinde, izinsiz eğitim faaliyeti gösteren yerlerin ülkemiz için hem maddi hem de manevi yönden zararının çok büyük olduğunu vurguladı. İlimizde kullanılmaya başlanan uygulama ile tüm vatandaşlarımızın karekod uygulamasını kullanarak hizmet aldıkları özel öğretim kurumlarının izinsiz faaliyet gösterip göstermediklerini kontrol edebileceklerini belirtti.