Giresun'da Yıldız Fotoğrafçılığı Etkinliği! Giresun'da Yıldız Fotoğrafçılığı Etkinliği!

Giresun Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Osman Öden, düzenlediği basın toplantısında Giresun Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

Öden, "Filistin'de zalim, terörist İsrail devleti tarafından katledilen insanlar var. Zalim ve terörist İsrail devletini şiddetle kınıyorum. İnşallah bu zalimlik bitecektir. Galip Atlas bebeğimizin balonları uçuruldu, çocuğumuza sarıldı. Ben bu şehrin çocuğu olarak gurur duyuyorum. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Depremde de ilk Giresunlular vardı. Bu memleketin çocuğu ile her zaman gurur duyuyorum" dedi.

Öden, "Bugünkü gündemimizi tetikleyen alt komşum Cavit hoca oldu. Güzel bir resim atmıştı. Bilgi kirliliğinin ortadan kaldırılması adına bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Osman Öden kim, hepinizin arkadaşı. Söken'de doğduk, Malpazarı'nda büyüdük. Rahmetli babam bu şehrin en eski müteahhitlerinden, limanda midye yapardık, Samantaş'tan atlardık, Sokakbaşı'nda Gogora'da, bu şehrin her sokağında anılarımız var. İçinizden, sizden, sıradan birisiyim. Kapukahve'den gelirim işe, benim Kapukahve'de kedilerim var, ben o kedileri doyurmadan sokağa çıkmam. Esnafa uğramadan her gün işime başlamam. Bu bizim yaşam tarzımız. Malumunuz, bu partinin kurucularındanım, aktif görev yapan üç dört kişiden biriyim. Bugün bir yola çıktıysak Ak Parti sayesinde, teşkilatlarımız sayesindedir. Tüm teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. 2014'te de belediye başkan aday adaylığımız olmuştu. Gazete manşetleri dün gibi aklımda. Çok güzel manşetler vardı. İl Genel Meclisi Başkanlığımız döneminde de Piraziz'den Eynesil'e kadar ne kadar önemli hizmetler yaptığımızı görüyoruz. Herkesin her derdine ulaştık. Bana Giresun'da herkes ulaşmıştır, ben herkesin telefonuna çıkarım. İnsanlar bizi arıyorsa bir derdi vardır demek ki arıyor. Açarım telefona bakarım. Çözebildiğimizi çözüyoruz, çözemediğimizi sebepleri ile anlatıyoruz. Bizim bu şehrin insanlarına her zaman borcumuz oldu. Aytekin Başkanın da il Başkan Yardımcısıydım, süreç bizi Belediye Başkan Yardımcılığına getirdi. Ben 4,5 yıl boyunca inşaat yapmadım, neden yapmadım, partime, belediyeye laf gelmesin diye yapmadım. Bu çok değerlidir. Ama maalesef birileri bunu anlamadı. Biz işimizi yapmadık. Bunu görmezlikten gelmek olmaz. Geldiğimiz noktada süreç bizi buraya getirdi. Partime zarar gelmemesi adına bütün gayretimi gösterdim. Herkese yardımcı olmaya çalıştım. Çözüm üretmek için gayret gösterdik. Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde size bir sınır çiziliyor yetki dahilinde elimizden geleni yapmaya çalıştık. Aldığınız talepleri Sayın Başkana iletmeye, çözmeye çalıştık. Elimizden geldiği kadarıyla. Biz insanların sorunlarını çözmekle mükellefiz. Beşeri ilişkilerimiz iyi olmasa daha da zorlanabilirdik. Sonuçta buradayız. 2014 ve 2019'un ardından 2024 için de aday adaylığımızı açıklıyorum. Nasipse olsun, nasip değilse olmasın. Nasip olursa aday adaylığımızı Giresun halkına açıklıyorum" şeklinde konuştu.

Editör: Ömer Mustafa Yılmaz