Giresun Belediyesi mahalle iftar buluşmalarını şehrin farklı mahallelerinde sürdürüyor.

Her yıl Ramazan ayında geleneksel hale getirilen iftar buluşmalarına vatandaşlar tarafından yoğun katılım sağlanıyor.

Ramazan ayının ilk gününden itibaren devam eden Gönül Sofrası iftarlarına katılım sağlayan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise yüzlerce kişinin katıldığı iftar programı öncesi tek tek mahalle sakinlerinin masalarını ziyaret ediyor.

Belediye-İş Sendikası, Alucra Belediye şirketi Alıçbel ile anlaşma sağladı Belediye-İş Sendikası, Alucra Belediye şirketi Alıçbel ile anlaşma sağladı

foto5

Gönül Sofralarında 7’den 70’e tüm mahalle sakinleri bir araya gelinirken, vatandaşlarla iç içe aynı ekmek paylaşılarak Ramazan ayının manevi coşkusu yaşatılıyor.

Gönül Sofraları organizasyonuna beklenenin üzerinde bir katılım olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Aynı sofranın etrafında aşımızı paylaştığımız her vatandaşımız için ayrıca mutlu oluyoruz. Ramazan'ın maneviyatını ve bereketini paylaşmak, paylaştıkça çoğaltmak için Gönül Soframızı mahallelerimizde kurarak iftar soframızın bereketini hemşehrilerimizle birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Son olarak Seyyid Vakkas Öğrenci Yurdu’nda kalan depremzede kardeşlerimizle birlikte iftarımızı açtık. Kendileri ile tek tek sohbet ederek bir ihtiyaçları olup olmadığını sorduk. Sağ olsunlar hepsi de verilen hizmetten dolayı son derece memnun olduklarını dile getirdiler. Her zaman onların yanındayız.” dedi.

11_172

1_470