Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Giresun Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünden 10 yıl önce 49 yıllığına arazi tahsisiyle yaptırılan Organize Futbol Sahası geçtiğimiz ay yıktırılarak üzerine fabrika kurması için bir tekstil firmasına verilmişti.

Giresun’da kulüpler başta olmak üzere vatandaşların büyük tepki gösterdiği karar sonrası, tüm çabalara rağmen Gençlik ve Spor Bakanlığı yaklaşık 12 dönümlük arazinin 49 yıllık tahsisini kaldırmış geçtiğimiz Temmuz ayında da Gençlik Spor İl Müdürlüğü talimatıyla yıktırmıştı.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan Tığlı’ya Skandal Yanıt

Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “Giresun I. Organize Sanayi Futbol Sahasının, fabrika kurulması için düşük bir bedelle bir firmaya tahsis edilmesine tepki göstererek, Gençlik ve Spor Bakanına yanıtlaması için Ocak ayı içinde soru önergesi vermiştim. Önergenin üzerinden tam 196 gün geçti. Saha yıkılalı 1 ay oldu ama sağ olsun Bakan Muharrem Kasapoğlu, “Organize Sanayi Futbol Sahası’nın faal olarak kullanılarak sporcu, öğrenci ve vatandaşlara kesintisiz hizmet vermeye devam ettiği” şeklinde yanıt vererek yüreklere su serpti! Giresun’da olan bitenden nasıl da haberi olmadığını gözler önüne serdi” dedi.

Yeşil Yol Projesinde son aşamalara gelindi Yeşil Yol Projesinde son aşamalara gelindi

Önergesinde tesisin eksiklerinin giderilerek daha modern bir hale getirilmesi beklenirken, atıl olduğu ve kullanılmadığı gerekçesiyle kaldırılması yönünde çıkan haberler doğru mu, buna ilişkin Bakanlığın her hangi bir talimatı oldu mu diye soran Tığlı’ya Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu skandal bir yanıt verdi. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun sahanın yıkılarak Bakanlık tarafından bir tekstil firmasına tahsis edildiğinden bile haberi olmadığı gibi verdiği yanıtla, Bakanlığı kimler yönetiyor sorusunu da akıllara getirdi.

Tesisin hizmet verdiği bilgisini Bakan kimden öğrendi?

CHP Milletvekili Necati Tığlı “Sayın Bakanın bu tesisin varlığından haberi olmayabilir. Tesisin yıkıldıktan bir ay sonra dahi faal kullanıldığına yönelik kimler bilgilendirmiş kendisini yanıltmış açıklarsa Giresun’a yapılan bu haksızlığı giderme çabasında olacağını da göstermiş olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Bakanlığı Yöneten Bakan, Spor Tesisi Yıkımından Habersiz

Bakan Muharrem Kasapoğlu Necati Tığlı’nın soru önergesine verdiği yanıtta “Giresun ili, merkez ilçesinde bulunan Organize Sanayi Futbol Sahası, amatör futbol karşılaşmaları ve antrenmanlar için faal olarak kullanılmakta olup sporcu, öğrenci ve vatandaşlarımıza kesintisiz hizmet vermeye devam etmektedir” demişti.