Merhaba bugün sizlere bir polisiye gerilim diyebileceğim bir kitaptan bahsedeceğim. Kitaba geçmeden önce yazarımızı biraz tanıyalım:

Whatsapp Image 2024 06 15 At 14.52.17

Jane Casey, İrlanda doğumlu bir suç romanları yazarıdır. 1977'de Dublin'de doğdu ve Dublin merkezinin 8 km batısındaki Castleknock'ta büyüdü. Oxford'daki Jesus College'da İngilizce okudu. İlk kitabı The Missing, Şubat 2010'da Ebury Press tarafından yayınlandı. İrlanda AM Suç Kurgu Ödülü'ne aday gösterildi.
Okumuş olduğum kitabı daha dilimize yeni çevrilip satışa sunulan Öldüren Nezaket. Kitabımızın başlıca karakterleri  Ingrid Lewıs , John Webster, Mark Orpen, Adam Nash dir. Şimdi sırada kitap özetimize geçelim, spoiler içereceğini sanmıyorum ama yine de hazırlıklı olmakta fayda var.
Kitabımızın başında ceza avukatı olan Lewıs için sıradan bir gündü, ceza mahkemesinde sonraki duruşmasına hazırlandığı sırada staj döneminden tanıdığı güçlü kararlı ceza avukatı Belında ile karşılaşır, Belinada nın acil bir şekilde evine  gitmesi gerekir ancak dışarıda çok yağmur yağmaktadır bu nedenle Lewıs ten şemsiyesini ödünç alır. Lewıs günün yorgunluğu ile mahkemeden ayrılırken yolun ilerisinde bir kalabalık görür ve kaza olduğunu öğrenir, kazada Belinda kamyon altında kalarak ölmüştür. Lewıs ın geçmişte yaşadığı daha doğrusu John Websterın yaşattıklarının tekrar başladığını düşünerek korkuya ve paranoyaya kapılır. Hedefin aslında Belinda değil kendisi olduğu konusunda kararlıdır ancak herkes Lewıs’ın delirdiğini olayları fazla abarttığını düşünür. Lewıs olayı tam yönleriyle araştırmaya çalışmaktadır fakat Lewıs e yardım edecekler arasında kimler vardı ?
Lewıs paranoyasında haklımıydı ? Daha fazlası için kitap sizleri bekliyor. Bir sonraki özette görüşmek dileği ile…