24 Nisan Pazar günü Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu’nun Bağcılar’da düzenlediği iftar yemeğine katılan Ak Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, yemek sonrası yaptığı konuşmada Giresunspor Kulübü ile ilgili kafalarda soru işaretleri oluşturan bir açıklama yaptı.

Nurettin Canikli, yaptığı açıklamada;

“Tam 20 yıl önce Giresunlu hemşehrilerimiz biz Giresunspor’u Süper Lig’de görmek istiyoruz dediler, Elhamdülillah Giresunspor Süper Lig’e çıktı ve bu senede Süper Lig’de kalacak inşallah.

Ancak, başka bir çok kulübün başına gelen, aslında Türk futbolunun da en büyük sıkıntılarından bir tanesi olan, kulüplerin kaynaklarının israf edilmesi, ve kötü yönetilmesi gibi bir problemle Giresunspor karşı karşıya gelmemeli, buna kesinlikle müsaade etmememiz gerekiyor.

Giresunspor’un son derece zor şartlarda temin ettiğimiz kaynaklarını, imkanlarını, paralarının kötüye kullanılma ihtimali her zaman vardır. Bütün Giresunlular olarak bu konuda çok dikkatli olmamız gerekiyor, hepimizi ilgilendiriyor.

Çünkü eğer bu konuda gerekli hassasiyet gösterilmezse, sürekli kulübün borcu artar, yani kaynaklar çarçur edilir, suiistimal edilirse, bir süre sonra takım yönetilemez hale gelir, takım çok büyük borçla küme düşer.

Birçok şehir kulübü bunu yaşadı, mesela Orduspor, mesela Akhisarspor, bir zamanlar Süper Lig’deydi, ama özellikle mali açıdan iyi yönetilmedi, sonra borç batağına girdiler, tepetaklak gittiler, şimdi hepsi BAL ligindeler.

Onun için şimdiden, zamanı şimdi, bütün Giresunlu kardeşlerime söylüyorum, hepimizin görevi bu, bu takibi hepimizin yapması lazım, biz yapıyoruz, ama sadece bizim takibimizle olmaz, yetmez, biz kaynak sağlıyoruz, sağlamaya da devam edeceğiz. Ama Giresunspor’un iyi yönetilmesini sağlamak, imkanlarının ve kaynaklarının iyi yönetilmesini sağlamak hepimizin görevi, bütün Giresunluların görevi.

Onun için bugün burada, önemli gördüğüm için hepinizin dikkatini çekiyorum, biz bununla ilgili gereken her türlü şeyi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

Giresun’un hiçbir kaynağının heba edilmesine Allah’ın izniyle müsaade etmeyeceğiz, sizlerin desteği ile.

Av. Murat Bektaş, "Parsel parsel satıyorlar" Av. Murat Bektaş, "Parsel parsel satıyorlar"

Bu vesile ile Lokman Çağrıcı kardeşime bu güne kadar Giresunspor’a verdiği inanılmaz destekler için teşekkür ederim, ben bizzat şahidim. Gerçekten çok yiğit bir insan.

Sadece parası ile değil, bir çok yerde bileğiyle Giresunspor’u koruduğunu, Giresunspor için herşeyini verdiğini biliyorum, şahidim. Lokman kardeşime buradan Giresunspor’a verdiği destekleri için bir kez daha teşekkür ediyorum, rabbim yardımcısı olsun.” dedi.