TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “30 Ağustos Zafer Bayramı, ‘ya istiklal ya ölüm’ şiarıyla yola çıkılan ve 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar da tarihe altın harflerle yazılan eşsiz bir başkomutanlık meydan muharebesi zaferi ile birlikte kurtuluş savaşını kazanıp bağımsızlığımızın tüm dünyaya ilan edildiği gündür” dedi.

Ekmekte gramaj düşürüldü Ekmekte gramaj düşürüldü

Milli mücadelenin en kritik savaşlarından birisi olan “Başkomutanlık Meydan Muharebesi” bir ulusun, bir başkomutanın ve bir liderin emperyalizme karşı yaptığı savaşın, mücadelesinin altın madalyası olduğunu ifade eden CHP’li Tığlı, “bu zaferle birlikte halkımızın yaktığı bağımsızlık ateşi esaret ve emperyalizme karşı mücadele etmek isteyen mazlum milletlere de ilham vermiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramı bu ülkenin şanlı tarihinde ki en önemli madalyalardan bir tanesidir” dedi.

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’ncü yılını kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran ebedi başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda etmiş tüm aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Huzur içinde uyusunlar” açıklamasını yaptı.