Giresun CHP İl Başkanlığında basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda İl Başkanı Av. Gültekin Uzunalioğlu, Giresun Milletvekili Necati Tığlı ve Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş açıklamalarda bulundu.

"Bu çok tehlikeli bir şey"

Vali Enver Ünlü ve Eşi, Depremzedelerle İftarda Buluştu Vali Enver Ünlü ve Eşi, Depremzedelerle İftarda Buluştu

Seçime 7 aylık bir süre kaldı herkesin susmasını, hiç kimsenin konuşmasını istemiyorlar diyerek sözlerine başlayan Necati Tığlı," Bu sadece gazeticilerle alakalı değil. Öğrenci de sussun istiyor, vatandaş da sussun istiyor. Çok tehlikeli sular bunlar. Burada sadece tweetlerin atılmasını sadece Facebook'da paylaşılmasını değil. Bütün ülke zan altında kalıyor. Sayın Cumhurbaşkanı camide içki içildi dedi. Caminin imamı bu camide içki içilmedi dedi ve imam sürüldü bazı gerçekleri konuşmamız lazım. İktidar ne yaparsa yapsın halkın bilgi alışverişine engel olamayacak" İfadelerinde bulundu.

"Tayibi üzmeyen istatistik kurumu" 

"Şimdi yalan haberin önüne geçmeye çalışıyorlar. TÜİK haber yapıyor. Pirinç 8,25'den 26,50  TL olmuş. Artış oranı %221.23 Un 7,50'den 22,50 TL'ye çıkmış. Artış oranı  %200 Bizim Tayibi üzmeyen istatistik kurumu ne açıklamış? %83,45 açıklamış. 7 aydır savaşta olan Rusya'da enflasyon %14 Biz bu kanunun geçmemesi için tabii ki susmayacağız. Bu yasağa kesinlikle hayır diyoruz" dedi.

Tığlı sözlerini şöyle tamamladı, "Rehavete kapıldılar, memleketin malını mülkünü yediler. Gençlerin hayatını, umudunu çaldılar. Doyuncaya tıksırıncaya, patlayıncaya kadar yediler. İlk sandıkta bu saltanat düzeni yıkılacak. Onlar gidiyor en kısa zamanda Millet İttifakı bu ülkeyi yönetecek." dedi