Giresunspor Kulübü Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu, Çotanak Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Yapılan oylama sonucunda, 232 oyun 156’sını alan Nahid Ramazan Yamak kulübün yeni başkanı oldu.

Çotanak Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen ve 426 delegeden 233'ünün katıldığı seçimli olağanüstü genel kurulda, Yamak ve Fatih Sandal başkanlığındaki listeler yarıştı. Yamak, 233 üyeden 156'sının oyunu alarak başkanlığa seçildi. Fatih Sandal'ın listesinin 76 oy aldığı seçimde 1 oy ise geçersiz sayıldı.

"Giresunspor için de elimden geleni yapacağıma size söz veriyorum"

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Başkanımız Nahid Ramazan Yamak konuşma yaptı:

"Arkadaşlar bazen hayatımızda verdiğimiz kararlarda kendimizden çok vermemiz gerekir, uğrunda savaştığımız şey için bunu yapmak zorundasınızdır. Cenab-ı Allah bu dünyaya herkesi bir görev yapması için getirmiş, bize de bu görev nasip oldu. Şimdi tabii çok uzatmak da istemiyorum çünkü bugün kazanmamız gereken çok önemli bir maç var sahamızda. Tabii ki bu futbol, kazanmak ta var kaybetmek te var, her şey den önce fair-play ruhunu yansıtmamız gerekiyor. Bilmenizi istiyorum ki, her şeyi, Giresunspor’la ilgili ne olursa olsun beni 24 saat arayabilirsiniz. Ben sadece Giresunspor’un başkanıyım, Giresunspor için de elimden geleni yapacağıma size söz veriyorum. Kesinlikle bu kulübün menfaatlerini sonuna kadara savunup, kendim de bir mühendis olduğum için kıt kaynakların en iyi şekilde değerlendirilmesi sayesinde çok iyi bir yerde olduğumuz, yıllarca hayalini kurduğumuz Süper Lig’i kaçırmamak için çalışacağız. Hep beraber çalışacağız. Gerek burada bir liste veren arkadaşım Fatih Sandal, onun yönetim listesinde olan arkadaşlarım, beni seven, sevmeyen, buraya gelen, Giresunspor’u seven herkes benim ablam, abim, kardeşim, babam, dedemdir. Bunu böyle bilesiniz. Hiç kimseye bir kırgınlığım yok, umarım şehrin ileri gelenleri de bizim bu konuya bakışımızı ve dürüstlüğümüzü anlayacaktır. Bu deprem zamanında katılamadılar, onlar da çok çalışıyor. Ancak bu yaz oluşacak tabloyu birlikle geçebiliriz ama yaza kadar bu emanet bizde, ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımda. Hepinize çok teşekkür ediyorum."

Emrullah Ekiz gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu Emrullah Ekiz gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

niX8bv_fcLyF