Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, Giresun Belediyesi’nin ihaleye çıkardığı Galericiler Sitesindeki oto galerilerin ihalesi ile ilgili tepkileri gündeme taşıdı.

Bektaş, Giresun Belediyesi tarafından ihale edilen oto galerilerinin fahiş fiyatlarla kiraya verilmesi sonucu ihaleye katılım sağlanmadığını belirterek, “İhale şartnamesinde 11 adeti 1.000.000 TL ve 35 adeti ise 1.250.000 TL katılım ücreti ve 5.000-6.000 TL kira bedeliyle ihale edilen dükkanların 600-700 bin TL tefrişat masrafları da dikkate alındığında bu maliyetlerin karşılanması mümkün bulunmamaktadır. Kaldı ki 10 yıl sonra tekrar ihaleye girememe riski de bulunmaktadır.

Bektaşoğlu seçimden sonra gelen zamlar hakkında konuştu Bektaşoğlu seçimden sonra gelen zamlar hakkında konuştu

Öte yandan Giresun Belediyesi Galericiler Sitesinin ihale katılım bedellerinin diğer deyişle hava parasını topladığımızda yapım maliyetinin tamamının galerici esnaflarımızdan finanse edilmeye çalışıldığı açıkça görülmektedir.“ dedi.

“Belediyeyi borç batağına sürükleyip esnafın parasıyla reklam yapmaya çalışan belediye yetkililerini uyarıyoruz” diyen Bektaş, Giresun Belediyesine şöyle seslendi;

“Her hizmeti İller Bankasından kredi kullanarak yapıyor, 5 çalışanın emekli ikramiyesini kredisiz ödeyemiyorsunuz. Ancak galericilerimizi İller Bankasıyla karıştırmayın. Herkes ailesini geçindirmenin mücadelesini verdiği bu ağır ekonomik kriz ortamında sizleri insafa davet ediyoruz. Şimdi almazsanız Katılım bedellerini artıtırız diyerek esnafa baskı yapmayı bırakıp katılım bedellerinin makul seviyelere çekilmesi konusunda uyarıyoruz.”