Muhtarlar Derneği Başkanı ve Kemaliye Köyü Muhtarı  Şenel, "Ayrımcılığın giderilmesini istiyoruz"

8 Ağustos 2023 Cuma günü (bugün) gerçekleşen İl Genel Meclisinde söz alan Giresun Merkez Muhtarlar Derneği Başkanı ve Kemaliye Köyü Muhtarı Tülin Şenel, köylerde ayrımcılık yapıldığını belirtti.

Görele'de 14. Uluslararası Kemençe ve Horon Festivali başladı Görele'de 14. Uluslararası Kemençe ve Horon Festivali başladı

Şenel, "Sayın başkanım, bir yıl boyunca 53 köyün almış olduğu ödenek belli. Biz bu yıl bazı köylerimiz hariç aldığımız 2-3 araba asfalt. Stabilize yapılacak deniliyor, kış ayı geldi stabilizelerimizi de yapamadık bekliyoruz. Bizim en son duyduğumuz, en son aldığımız haber bütün köyler 2 araba asfalt aldı ama Lapa Köyü 30-35 araba asfalt aldığını söyleniyor ve şu anda çalışmalar başladı. Bu asfalt sadece bize mi yok yoksa tüm köylere mi yok. Bizim okullarımız açılıyor, yollardan arabalar giremiyor çıkamıyor. Asfalt dediğimiz 2 araba asfalt verdiniz. Bazı köyleri duyuyoruz 20 araba 30 araba 40 araba verilmiş. Bu asfalt varsa hepimiz olsun.

Biz şimdi burada tüm muhtarlarımızla bize verilen 2 araba asfaltın fazlalaşmasını istiyoruz. Mademki ödeneklerimiz var, mademki paramız var o zaman hepimize olsun sadece 1 köye 2 köye değil ve ayrımcılık da yapılmasın. Şu anda Erimez grup yolu köprü çöktü. Özel idare bakmaya gitti. Mademki grup yoluysa tüm grup yolları ele alınsın tüm grup yollarına asfalt ya da duvar yapılsın. 4-5 senedir köylerimize bir tane duvar yaptıramıyoruz. Bunun sebebi nedir? Bir şey istesek para yok. Para yoksa diğer köylere nasıl bir şeyler yapılıyor.  Nereye ne yapılıyor bu konuda bilgi istiyorum. Bize stabilize yapılacak dediniz Eylül ayı geldi 53 köyün hangi birine stabilize yapacaksınız. Belki 10 köye yapmıştırsınız. Biz burada ayrımcılığın en üst safhalarda olduğunu düşünüyoruz ve bunun giderilmesini istiyoruz. Eğer bir köye 30-40 araba asfalt veriliyorsa ve bu vekil sayesinde oluyorsa biz de bu vekillere oy verdik. Bu köylerdeki ayrımcılıkta kalksın artık. Bütün köylerin gezilmesini istiyorum. İlk önce ayrımcılığın giderilmesini istiyoruz. Biz asfaltımızı istiyoruz." ifadelerinde bulundu.

Editör: Ortak Kullanım