Giresun İl Müftülüğü, "2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında “Din Görevlileri Arası Bilgi Yarışması İl Finali” düzenledi.

İl Müftülüğünde gerçekleşen yarışmada Piraziz Aydere Mahallesi Camii İmam Hatibi İsmail Bekçi birinci, Görele Yunusemre Köyü Camii İmam Hatibi Abdulkadir Yüce ikinci, Piraziz Eğrice Kur'an Kursu Öğreticisi Tuğba Yılmaz Pekdemir ise üçüncü oldu. İl Müftüsü Ramazan Topcan yarışmaya giren din görevlilerini makamında kabul ederek tebrik etti. 

04 (1)

İslamiyetin ibadete ve kulluğa önem verdiği gibi eğitim ve öğretime de ayrı bir önem verdiğini ifade eden Müftü Topcan, “İslamiyet bireyin ve toplumun cahilliği yenip bilgiye, karanlığı kapatıp aydınlığa kavuşması için okumayı dolayısıyla yazmayı ve öğrenmeyi farz kılmıştır.  Her fenalığın ve kötülüğün olduğu kadar, küfrün ve şirkin başı da bilgisizlik ve cehalettir. İlim sahibi olmayan kimse Yüce Allah’ı (c.c.) tanıyıp bulamaz. O’nun büyüklüğünü, kuvvet ve kudretini idrak edemez. Kalbine iyi ve güzel duyguları yerleştiremez. Dolayısıyla ilmin aydınlığı ile yolunu aydınlatamamış olan insan, cemiyete faydalı olmak şöyle dursun şerrinden kaçınılan zararlı bir fert haline gelmiş olur. İlim ve irfanla buluşmak için herkes yediden yetmişe sokaktan okula, kahvehanelerden kütüphanelere koşmalıdır. Herkes yaptığı işi en güzel şekilde icra edecek bilgi ve beceriye sahip olmalıdır.” dedi.

Hayatın Merkezindeki Kur’an, beşerin derdine derman olacaktır Hayatın Merkezindeki Kur’an, beşerin derdine derman olacaktır

06 (1)

Din görevlileriyle bir süre sohbet eden Müftü Topcan daha sonra yarışmaya giren din görevlilerine hediye takdim etti.  Yarışmada birinci olan İsmail Bekçi 5 Eylül 2022 Pazartesi günü Ankara’da yapılacak Türkiye Finali’nde Giresun’u temsil edecek.