Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan, hac vazifelerini yerine getirerek kutsal topraklardan yurda dönen hacıları evlerinde ziyaret etti.

Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan, dünyanın dört bir yanından, her dilden her renkten Müslümanla aynı özlem ve niyetle hac ibadetini tamamlayan hacıları ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Enver Ünlü, Yeşil Yol Projesi Kapsamında Yapılan Asfalt Yol Çalışmalarını İnceledi Enver Ünlü, Yeşil Yol Projesi Kapsamında Yapılan Asfalt Yol Çalışmalarını İnceledi

2 (1)-2

Müminlerin hac ibadetiyle önemli manevi kazanımlar elde ettiğini ifade eden Müftü Topcan, “Birçok hacı kardeşimizi ziyaret etme imkânı buldum. Güzel şeyler duymanın mutluluğunu yaşadım. Rabbimden isteğim odur ki o mübarek beldenin kokusu üzerinizden hiç kaybolmasın. Oralar insanlığın doğumuna şahit olduğu gibi Kur’an-ı Kerim’in doğumuna da şahit topraklardır. İnsanı şöyle dursun taşı bile incitilmemelidir. Her taşı, her kum tanesi milyonlarca hikâyeyi sinesinde taşımaktadır. Rabbim yaptığınız ibadetleri kabul eylesin. Bu kutsal vazifeyi yerine getirmek isteyen herkese nasip etsin.” dedi.

1 (1)-2

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren hacılar ise, Topcan’a kutsal topraklardan getirdikleri zemzem suyu ve hurma ikram etti.