Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrimizde bulunan anaokulu öğrencilerine yönelik olarak itfaiye araç ve gereçlerinin tanıtımı yapılıyor.

Şehrimizde ve ülkemizde gerçekleşen doğal afet, kaza gibi olaylara yönelik ön safta yer alan itfaiye ekipleri bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor.

Hayatın Merkezindeki Kur’an, beşerin derdine derman olacaktır Hayatın Merkezindeki Kur’an, beşerin derdine derman olacaktır

Planlanan randevular sonucu öğretmenlerinin eşliğinde Giresun İtfaiyesi'ne gelen anaokulu öğrencilerinin yangında nasıl müdahale ettikleriyle ilgili sorularını da cevaplandıran itfaiye personeli, miniklerin olaylara karşı bilinçlenmesini ve merak ettikleri konuları da gidermiş oluyor.

Yangına neden olma, yangından korunma gibi konuların da anlatıldığı ziyarette, öğrencilere itfaiyenin görevleri, hangi olaya nasıl müdahale edileceği anlatılarak, aynı zamanda bilgilendirici broşür de veriliyor.

Eğitim öğretim dönemi boyunca miniklerin bilinçlenmesi için çalışma sürdüren itfaiye personeli öğrencilerden yoğun ilgi görüyor.