Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kahramanmaraş İli Türkoğlu İlçesinde halk eğitimi iş atölyeleri kuruyor.

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı;

"6 Şubat'ta yaşanan deprem sonrası İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak deprem bölgesine destek faaliyetlerimiz aralıksız olarak devam edilmektedir. Bu kapsamda; Sayın Valimiz Enver Ünlü'nün destekleriyle Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kahramanmaraş İli Türkoğlu İlçesinde halk eğitimi iş atölyeleri kuracak ekibimiz, 7 Nisan 2023 Cuma günü Giresun'dan yola çıktı.

İş atölyelerini kurmak ve atölyelerde kurslar vermek üzere Giresun Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi öğretmen ve usta öğreticilerinden oluşan 8 (Sekiz) kişilik ekibimiz, 7-14 Nisan 2023 tarihleri arasında Kahramanmaraş İli Türkoğlu İlçesine olacaklardır.

Ekibimiz beraberlerinde atölyeler için gerekli olan dikiş ve overlok makineleri ve ekipmanları, kumaş iplik vb. mensucatlar, kuaförlük araç gereçleri, masa ve sandalyeler de götürürken bunlara ilave olarak halk eğitim merkezlerimiz tarafından üretilmiş uyku tulumu, battaniye ve panço, yelek, atkı, bereden oluşan giysiler ile gıda kolisi ve öğrenciler için spor ayakkabıdan oluşan yardım malzemelerini de Kahramanmaraş İli Türkoğlu İlçesine ulaştıracaklarıdır.

Türkoğlu İlçesinde çalışma yürütecek halk eğitim ekibimiz; dikiş, el sanatları, çiçek ve takı tasarımı, kadın saç bakımı ve şekillendirmesi alanlarında iş atölyeleri kurarak depremzede vatandaşlarımıza bu alanlarda eğitimler verecektir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu çalışmalara dair değerlendirmesinde; 6 Şubat'ta yaşanan deprem sonrası Devletimizin tüm imkânlarıyla depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanında olduğunu, bizim de Müdürlük olarak söz konusu çalışmalara aktif olarak katılarak destek verdiğimizi dile getirdi.

Vali Ünlü, “Ülkemize ve Milletimize Hayırlı Olsun” Vali Ünlü, “Ülkemize ve Milletimize Hayırlı Olsun”

Bu çalışmaların bir parçası olarak Sayın Valimizin destekleriyle Giresun Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi personellerinden oluşan ekibimizle Kahramanmaraş İli Türkoğlu İlçesinde halk eğitim kursları düzenleyeceğimiz bilgisini paylaştı. Düzenleyeceğimiz kursların zorlu bir süreçten geçen kardeşlerimizin üzerindeki olumsuz etkilerin bir nebze olsun azaltılması, moral motivasyonlarının yükselmesi ve kişisel becerilerini geliştirmeleri bakımından önemli olduğunu ifade etti.

Bu vesileyle iş atölyelerinin kurulması ve kursların düzenlenmesinde desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Enver Ünlü başta olmak üzere deprem sonrası yardım çalışmalarında özveri, gayret ve emeği bulunan eğitim camiamıza teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi."

07135652_WhatsApp_Image_2023-04-07_at_10.47.54