Giresunlu dağcı Cemre Demiröz, Türkiye’nin en yüksek ikinci noktasına tırmandı Giresunlu dağcı Cemre Demiröz, Türkiye’nin en yüksek ikinci noktasına tırmandı

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi Ali Temür, kanser hastalarına yönelik tanı, teşhis ve tedavi aşamalarında çok önemli bir yöntem olarak kullanılan Pozitron Emision Tomografi (PET-CT) teknolojisinin yakın zaman içerisinde Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hizmete gireceğinin müjdesini verdi.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Milletvekili Temür; ‘Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler neticesinde, kanser hastalığının erken teşhisi ve tedavisinde kullanılan Pozitron Emision Tomografi (PET-CT) cihazını yakın zamanda ilimize kazandıracağız. İlimizin en önemli sağlık ihtiyaçlarından biri olan bu cihazın en kısa sürede Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hemşehrilerimizin hizmetine sunulabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kurulumu için prosedür sürecinin tamamlanmak üzere olduğu bu cihazın ilimizde hizmete girmesiyle birlikte, kanser hastası olan hemşehrilerimizin tedavi amacıyla artık çevre illere sevk edilmesinin önüne geçeceğiz. Ayrıca bilindiği üzere ilimizde onkoloji hekim eksikliğini de gidermiş bulunmaktayız. Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Mustafa Büyükkör geçtiğimiz hafta itibariyle polikliniklere başladı. İlimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. ‘ifadelerini kullandı.
“Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi güçlendirilmiş devlet hastanesi statüsüne kavuşuyor”
Açıklamasının devamında, Giresun’un sağlık alanında önemli bir merkez olmasını sağlamak adına çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Temür; ‘İlimizde son aylarda sağlık alanında özellikle yapısal ve teçhizat noktasında ciddi atılımlarımız oldu. Bu kapsamda, Piraziz ve Doğankent Devlet Hastaneleri’ni 2024 yılının ilk yarısı içerisinde hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız inşallah. Yine Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler neticesinde, Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi önümüzdeki günlerde A2 statüsüne yükseltilecek. Bu hastanemizi güçlendirilmiş Devlet Hastanesi statüsüne kavuşturarak, gerek hekim kadrosu açısından gerekse teçhizat noktasında daha ileri seviyelere taşımış olacağız. Hastanemizin tadilat projesi de yakın takibimizde olup, hemşehrilerimize hizmet aksaması yaşatılmadan blok blok yenileme şeklinde gerçekleştirilecektir. ’dedi.

“Radyoterapi cihazı hizmete alındı”
Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Girişimsel Radyoloji Biplan Anjiyografi cihazını kazandırmanın mutluluğunu da yaşadıklarını belirten Temür, ’Girişimsel Radyoloji, Anjiyografi cihazının 1 ay içerisinde hizmete girmesiyle birlikte, inme geçiren hastalarımız artık başka illere gitmek zorunda kalmayacak ve tedavilerini Giresun’da yaptırabilecekler. Ayrıca, Radyoterapi cihazı (LİNAC) ile yakın zamanda ihtiyacı olan hemşehrilerimize radyoterapi hizmeti sunulmaya başlanıldı. Hemşehrilerimizin uygun sağlık hizmetlerini en iyi koşullarda almasını sağlamak için yatırımlarımızı ve gerekli ödeneklerin ilimize aktarılmasında ki takibimizi titizlikle gerçekleştiriyoruz. Bu yatırımların ilimize kazandırılmasında başta Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya, emek veren tüm bakanlık yetkililerimize hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyor, Giresun’umuza hayırlı olmasını temenni ediyorum. ’dedi.

Editör: Ömer Mustafa Yılmaz