AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği, 2B arazilerinin satışına ilişkin başvuru ve ödeme süresinin uzatılmasına ilişkin kararın, Resmî Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiğini belirtti.

Milletvekili Öztürk “Türkiye genelinde yüzbinlerce vatandaşımızı ilgilendiren bu düzenleme ile 2B satışına ait başvuruyu veya ödemeyi geciktiren vatandaşlarımıza yeni bir hak daha tanınmıştır. Giresunlu Hemşerilerimizin bu fırsatı kaçırmaması adına tekrar hatırlatma yapmak istiyoruz. Çünkü vatandaşlarımızla, özellikle orman köylülerimizle bir araya geldiğimizde bazı vatandaşlarımızın bu düzenlemeden haberi olmadığını gördüğümüz için vatandaşlarımızın bu önemli fırsatı kaçırmamaları adına bir an önce başvurularını yapmalarını öneriyoruz’ dedi.

Konuya ilişkin kararın, 15 Nisan 2022 tarihli Resmî Gazetede yayınlandığını belirten Milletvekili Öztürk, düzenlemenin detaylarına ilişkin bilgi verdi. 

İki asırlık "Davaha" dokumasının köyündeki son temsilcisi İki asırlık "Davaha" dokumasının köyündeki son temsilcisi

Öztürk; “Hazine adına orman sınırları dışına çıkarılan ve orman vasfını kaybetmiş yerler (2-B) ile Hazineye ait tarım arazilerinin satışı hakkında kanun kapsamında olan yerlerin satışına ilişkin olarak; Süresi içinde başvuru yapmayanların başvuru süresi, Kendilerine yapılan tebligatta belirtilen bedeli süresi içerisinde ödemeyenlerin ödeme süresi ve Taksitli satışlarda, sözleşmesinde belirtilen taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenlerin ödeme süresi, 31/12/2022 tarihine kadar uzatılmıştır. Böylelikle bu vasıftaki taşınmazları alma hakkına sahip olup da alamamış vatandaşlarımıza yeni bir fırsat doğmuştur. Şimdiden hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.