Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av.Murat Bektaş, yapımı durdurulan millet bahçesi inşaatı için açıklamalarda bulundu.

CHP Merkez İlçe Başkanı Av.Murat Bektaş yaptığı açıklamada, yapılan ihale ile Giresun Atatürk Stadyumu’nun yıkılarak yerine millet bahçesi yapımı işi 28.4 milyon TL bedelle Olgun Gür İnşaat ve Öz Arel Elektrik İnşaat isimli iş ortaklığına verildi. İhaleyi alan şirketler Atatürk Stadyumu’nu yıktıktan sonra ortadan kayboldu. ''Biz bu konuda halkı aydınlatmak istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, '' İhaleyi alan Olgun Gür İnşaat isimli firma Erzurum 2 Organize Sanayi Sitesi’nde yaptığı fabrikaların 1,5 yıl içinde yıkılmasından sonra tamiri için yeniden para ödenerek devletin 11 milyon TL zarara uğramasına rağmen hesap sorulmak yerine korunan bir firmadır. Kahramanmaraş Elbistan’da TOKİ ihalesini alıp 130 işçiyi ortada bırakan, 43 Milyon TL’lik Adana 5 Ocak Stadyumu’nun yıkılarak Millet Bahçesi yapılması işinin altından da aynı firmanın çıktığını görüyoruz. Firma 2 ay sonra Adana 5 Ocak Stadyumu’nun hurdasını, agrega malzemesini aldıktan sonra inşaatı bırakıp gidiyor.

TDP Genel Başkanı Sarıgül: "Fındığı siyasi istismardan çıkartacağız" TDP Genel Başkanı Sarıgül: "Fındığı siyasi istismardan çıkartacağız"

Bu hikaye biraz tanıdık geldi mi? Giresun Atatürk Stadyumu’nun yıkımıyla demirleri, hurdası, agrega malzemeleri alındıktan sonra firma ortadan kayboldu değil mi?

Bu arada adı geçen firmanın Nisan ayında Erzurum Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2022/192 sayılı dosyasıyla konkordato ilan ettiğini de hatırlatalım.

Böylelikle verilen zararın tazmini de büyük ihtimalle mümkün olmayacak devletin milletin zararı tazmin edilemeyecek. Kısacası yine milletin bahçesinden yandaş doydu.'' dedi.