MHP Giresun İl Başkanı Mahmut Karakuş yazılı açıklama yayınladı. Yayınlanan açıklamada 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde MHP'nin oy pataması yapacağını ifade eden Karakuş, sözlerine şu cümeleler ile devam etti;

"2019 yılı Mahalli İdareler Genel seçimlerinde 55.568 oy alan partimiz bu seçimde Allah'ın izniyle en az 100.000 oyla 2 vekil çıkaracak, 3'üncü Vekili zorlayacaktır. Seçimlerde en iyi sonucu alabilmek için Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli'nin talimatları doğrultusunda Cumhur İttifakının ruhuna uygun olarak çalışmalarımız son sürat devam etmektedir.

Son yıllarda hızla Gelişmekte olan ülkemiz yerli ve milli Kalkınma hamleleri ile gücüne güç katmakta, bölgesel ve küresel güç olma yolunda adım adım ilerlemektedir.

MHP'nin varlık sebebi milletimizin ve devletimiz, milletimiz ve devletimizin beka vesilesi de MHP kadrolarıdır. Bu şuurla hareket eden teşkilatlarımız seçimlerde en iyi sonucu alabilmek için çalışmalarını özveriyle sürdürmektedir. Hem il ve ilçe merkezlerinde, hem de köylerdeki ziyaretlerde, vatandaşlarımızın sıcak ilgisi ve sevgisiyle karşılanmaktayız. Bu ziyaretlerde vatandaşlarımız birbirinden değerli milletvekili adaylarını bağrılarına basmaktadırlar.

CHP’nin kongre takvimi belli oldu CHP’nin kongre takvimi belli oldu

Halkımızın MHP adaylarına inancı tamdır. Allah'ın izni ve milletimizin desteğiyle bu seçimleri kazanacağız. İlimizi en iyi temsil edebilecek en az 2 milletvekilini Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne göndereceğiz ve Cumhur İttifakı olarak da Cumhurbaşkanlığı seçimini birinci turda kazanacağız. Güçlü bir Giresun ve güçlü bir Türkiye için tüm hemşehrilerimin desteğini bekler, saygı ve sevgilerimi sunarım."