Giresun İl Müftülüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

2022 Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Giresun İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen ‘Ortaokul Öğrencileri Arası Şiir ve Lise Öğrencileri Arası Kompozisyon Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

Güce'de öğrenciler Şaban Kalesi şehitliğini ziyaret etti Güce'de öğrenciler Şaban Kalesi şehitliğini ziyaret etti

01-3

İl Müftülüğü tarafından, "Peygamberimiz, Cami ve İrşat" temasıyla kutlanan hafta kapsamında, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'i (s.a.s.) daha iyi tanımak, anmak, anlamak ve hayatı onunla anlamlandırmak, gönüllerdeki sevgisini canlı tutmak, inşa ettiği toplumun dinamiklerini ortaya koymak, vefa, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının yaygınlaşmasına ve dini duyarlılığın artmasına katkı sağlamak amacıyla şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenledi.

Lise kategorisinde düzenlenen yarışma sonucunda Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Betül Türkmen birinci, Keşap Anadolu Lisesi öğrencilerinden Sude Ar ikinci, İkra Ar ise üçüncü oldu.
“Hz. Peygamber (s.a.s.)'in Çağrısına Kulak Ver” temalı yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Müftüsü Ramazan Topcan tarafından verildi."

Müftü Topcan ödül takdim töreninde yaptığı konuşmada, “Müftülüğümüzün düzenlemiş olduğu kompozisyon ve şiir yazma yarışmalarına katkı ve katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, tebrik ediyorum. Sizlerin bu önemli çalışmaya katkı sağlamanız geleceğimiz adına bizleri duygulandırdı. Eğitim hayatınızda sizlere başarılar diliyorum. Müftülüğümüzün çalışmalarına, bizlere güç veriyorsunuz, hepinizi alınlarınızdan öpüyorum. Muhterem ana babalarınıza ve öğretmenlerimize ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

04-1