Giresun Ak Parti İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, 14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için çalışmalara başladıklarını duyurdu.

Mete Bahadır Yılmaz Atatürk meydanında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Kıymetli İl Başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, Cumhur İttifakımıza mensup yol ve dava arkadaşlarımız, Değerli basın mensubu arkadaşlar, Sizleri en kalbi duygularımla, sevgiyle saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.

Sözlerime başlarken 11 şehrimizi etkileyen deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Rabbim yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar versin. İnşallah Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, cumhur ittifakı olarak milletimizle el ele verip deprem yaralarını hep birlikte saracağız. Bunun için de devletimiz tüm imkanlarıyla sahada ve çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Giresun, Kurban Bayramına hazırlanıyor Giresun, Kurban Bayramına hazırlanıyor

Değerli arkadaşlar, 

Cumhur İttifakı milletimizin her bir ferdinin parçası olduğu 85 milyon vatandaşımızın ve büyük Türkiye ittifakının lokomotifidir.  Cumhur İttifakı milli güvenliğimizin en büyük güvencesidir. Cumhur İttifakının güçlü olması ve güçlü kalması, Türkiye’nin verdiği bu büyük mücadelenin istikrar içinde yürümesi bakımından da önemlidir.   Türkiye’nin dününü olduğu gibi, Türkiye Yüzyılını da bizler inşa edeceğiz. İşte bunun için küresel ve bölgesel krizlerin yol açtığı sorunların tek çözüm adresi Cumhur İttifakı’dır.

Cumhur İttifakımızın ortak paydasında;  ekonomide tam bağımsız bir Türkiye,  Enerjide tam bağımsız bir Türkiye,  Yerli ve Milli Savunma Sanayinde tam bağımsız bir Türkiye vardır.  Cumhur ittifakında hiçbir pazarlık yoktur. Önemli olan ülkemizdir, ülkemizin milli güvenliğidir bekasıdır. Biz Cumhur İttifakı olarak hizmet için buradayız. Siyaseti kavgaya dönüştürme uğraşı içinde hiç olmadık, olmayacağız. Kişisel çıkar için değil, hizmet için kavga edeceğiz.

Kırılmadan, darılmadan, karşılıklı güven ve dayanışmayla güzel işler yapacağız.  Politika farklı fikirlere saygı duymayı gerektirir. Küsmeye ve kırılmaya hakkımız olmadığına inanıyoruz.

Saygısız davranışımız olmayacak. Saygısız davranışlara itibar etmeyeceğiz. En kolay şey kavga etmek, biz korkumuzdan değil, vatan ve  millet sevgimizden hoşgörü ve anlayış yolunu tercih edeceğiz.

Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi, her alanda hedeflerimize doğru ilerlemesi için, milletimizden aldığımız güçle, teşkilatlarımızın desteğiyle, dostlarımızın hayır duasıyla durmak yok, yola devam, diyerek 14 MAYIS CUMHURBAŞKANLIĞI seçimlerinin çalışmalarına Mübarek Cuma gününde dualarımızı da ekleyerek başlıyoruz. Rabbim bizleri utandırmasın. 

Seçimlerin ülkemiz, milletimiz, Giresun'umuz için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin" IMG_8158