Elvan Işık Gezmiş Katip üyeliğine seçildi Elvan Işık Gezmiş Katip üyeliğine seçildi

AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Giresun’a son 20 yılda 51 Milyar 291 Milyon TL yatırım gerçekleştirildiğini kaydetti.

AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz AK Parti iktidarında Giresun’un merkezi hükümet bütçesinden her zaman payını aldığını belirtti.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, “Kalbi millet ve memleket sevdasıyla dolu o dava erlerinin emanetine sıkı sıkıya sarılacak, inşallah davamızın bayrağını hep birlikte daha da yükseğe çıkartacağız. Sırt sırta, gönül gönüle vererek Türkiye'yi güçlendirmeye, büyütmeye, hedeflerine her gün biraz daha yaklaştırmaya devam edeceğiz. Giresun’umuz, sağlıkta, eğitimde, sanayide, çevre ve şehircilikte, ulaştırmada, altyapıda, teknolojide, turizmde ve sporda gelişimini bu dönemde fazlasıyla göstermiştir.” dedi.

Rakamları da tek tek açıklayan Yılmaz, Giresun’a son 20 yılda 51 Milyar 291 Milyon TL yatırım ve destek sağlandığını ifade ederek, “Adalet 1 Milyar 219 Milyon TL, Aile ve Sosyal Hizmetler 3 Milyar 136 Milyon TL, Çalışma ve Sosyal Güvenlik 2 Milyar 28 Milyon TL, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği 13 Milyar 800 Milyon TL, Enerji ve Tabii Kaynaklar 2 Milyar 434 Milyon TL, Gençlik ve Spor 3 Milyar 899 Milyon TL, Kültür ve Turizm 210 Milyon TL, Milli Eğitim 500 Milyon TL, Sağlık 2 Milyar 113 Milyar TL, Sanayi ve Teknoloji 1 Milyar 180 Milyon TL, Tarım ve Orman 6 Milyar 342 Milyon TL ve Ulaştırma ve Altyapı 14 Milyar 425 Milyon TL yatırım ve destek gerçekleşmiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her zaman Giresun’umuza bambaşka bakmıştır, ilgi göstermiştir.” diye konuştu.

Yılmaz, Türkiye Yüzyılında Giresun’un yine ‘Cumhur İttifakı’na sahip çıkacağının altını çizerek, “Cumhurbaşkanımız önderliğinde yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Son günlerde milli ve yerli atılımlarımızı da görmekte, oldukça gururlanmaktayız. Savunma sanayinde, enerjide, ekonomide ‘Tam Bağımsız Türkiye’ ortak paydasında buluştuğumuz, 'Cumhur İttifakı’ yeni zaferini 14 Mayıs’ta yine taçlandıracaktır.” ifadelerini kullandı.