Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş, Ramazan Bayramının birinci günü, bayram programı kapsamında sırasıyla; Seyyid Vakkas Yurt Müdürlüğünde misafir edilen depremzede vatandaşları, Huzurevi sakinlerini ve Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğini ziyaret etti.

İlk olarak, depremde yaşanan zorlu süreçleri unutturmak ve ailelerin yaşam koşullarını iyileştirmek adına, ilimize gelerek Seyyid Vakkas Yurt Müdürlüğüne bağlı öğrenci yurtlarında misafir edilen depremzede vatandaşları ziyaret eden Vali Vekili Çavuş, depremzede vatandaşlarımızla bayramlaştı.

2023_131_01

Vali Vekili Çavuş, bayramlaşma sırasında depremzede vatandaşlarımızla tek tek ilgilenerek, herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu. Çocuklarla ve yaşlılarla yakından ilgilenen Vali Vekili Çavuş, acı günlerin tekrar yaşanmamasını dileyerek Ramazan Bayramı’nın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. 

Program kapsamında Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğini ziyaret eden Vali Vekili Çavuş, şehit aileleri ve gazilerle bayramlaşarak; “Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Giresun Şubemizle bayramlaştık. Vatanımızın ve Milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler dilerim.” sözlerine yer verdi.

Hayvanat Bahçesi ziyaretçilerini bekliyor Hayvanat Bahçesi ziyaretçilerini bekliyor

2023_131_05

Bayramlaşma programı kapsamında son olarak Giresun Huzurevini ziyaret eden Vali Vekili Çavuş, değerli büyüklerimizle Ramazan Bayramı’nın ilk gününde bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

2023_131_04

Huzurevi sakinleri ile yakından ilgilenen Vali Vekili Çavuş, büyüklerimizin hal ve hatırlarını sorarak “Bu güzel bayram gününde milli ve manevi hafızamız olan, bizleri bugünlere hazırlayarak gölgesinde huzur bulduğumuz ulu çınarlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Rabbim ömürlerini bereketlendirsin, ellerinden saygı ve hürmetle öpüyorum.” cümlelerini kullandı.